Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Kë do zgjidhnit, të dashurin/ën apo familjen?

Do ta braktisnit familjen për dashurinë?

  • Nese do te ishte e nevojshme, po

    Votimi: 1 5.3%
  • Jo, kurre

    Votimi: 11 57.9%
  • Vetem nese familja nuk do ta respektonte personin qe kam zgjedhur

    Votimi: 2 10.5%
  • Ne rast se familja do te me vendoste perpara kesaj zgjedhjeje

    Votimi: 5 26.3%

  • Gjithsej votues
    19
Une perpiqem te jem realist.
Ti i di fshatrat e shqiperise si fshatrat e zvicres, me ato lopet e bukura tw cokollates milka ????
E mole dhin
Moj dhi e dreqit ?????
 
Dashuri pra, kjo eshte dashuria.
Ndryshe do ishte perputhje interesash?
Po dashuria ka kushte ku lind dhe krijohet.
Nuk zgjohet njeri ne mengjes dhe thote "do ta marr burrin nga Kuçi Vlores" ????
 
Jo.
Une nuk do ti kerkoja vajzes te vinte te jetonte ne fshat.Do perpiqesha ta bindja qe prinderit e mi te vinin te jetonin me ne ne qytet.
Nese ajo sdo pranonte do te thote qe seshte e duhura per mua.
Nese prinderit e mi sdo donin te vinin me qytet,do ti lija pas.
Pse sesht e duhura?
Vetem se s esht dakort te vije te jetoj ne fshat?
Vetem per kete mangesi domethen ti do ndaheshe nga ajo.
Ske dhen pergjigje konkrete,nje thua nese sdo pranonte s esht e duhura dhe nje do lija prinderit pas.
Un mendoj qe te dy duhet te tolerojn pak njeri tjetrin sido qofshin problemet.
Prinderit ja te shenjt dhe nuk hidhen tutje sdo jetojn pergjithmon.
Vjen dita qe do ti kerkojm dhe sdo ti gjejm me.
Un mbase jam keshtu sepse kam humb nenen dhe kam kte mendim.
Jeta esht e shkurter.
 
Dashuri pra, kjo eshte dashuria.
Ndryshe do ishte perputhje interesash?
Ti do te doje qe femijet e tu te rriten ne ato kushte ?
Qe te zgjohen ne 5 te mengjesit te cojn delet ne mal dhe te kthehen ne 7 te darkes?
Te mos ken mundesi te meren me aktivitete dhe kurse mos te ken mundesi te mesojn sic duhet ?
 
Edhe pse skam noj pergjigje te sakt ne ket tem mendoj kohe me pare shume prinder kan marr ne "qafe" femijet e tyre..
Pse???
Sepse i kane dhene te martohen aty ku skan dasht, i kan martuar pa deshire edhe kjo ka ndodh ne qindra familje shqiptare..
Tani ndoshta nuk ndodh me..
Por prindi esht ai qe duhet te kuptoje femijen, femija mund te beje gabime, mund te ket nje lidhje te gabuar..e cfare????
Mos ti flasim me ee.
Jooo kjo nuk esht zgjidhje..
Femija duhet te jete i lire qe te kuptoj cfare esht jeta edhe te vendosi vete per te, e nqs prindi esht prane tyre ne cdo moment ta mbeshtes gabimet do jene me te vogla...
Un e kam kaluar ket faze tashme jam e rritur, por femijet e mire do kene lirine e vete te bejn jeten e tyre te lire..
 
Pse sesht e duhura?
Vetem se s esht dakort te vije te jetoj ne fshat?
Vetem per kete mangesi domethen ti do ndaheshe nga ajo.
Ske dhen pergjigje konkrete,nje thua nese sdo pranonte s esht e duhura dhe nje do lija prinderit pas.
Un mendoj qe te dy duhet te tolerojn pak njeri tjetrin sido qofshin problemet.
Prinderit ja te shenjt dhe nuk hidhen tutje sdo jetojn pergjithmon.
Vjen dita qe do ti kerkojm dhe sdo ti gjejm me.
Un mbase jam keshtu sepse kam humb nenen dhe kam kte mendim.
Jeta esht e shkurter.
"Prinderit jane te shenjte dhe nuk hidhen tutje"
U lodhe kot sepse se ke lexuar tamam ca kam thene.Nuk eshte e duhura nese nuk pranon qe prinderit e mi te vine te jetojne me ne nê qytet.
 
Ti do te doje qe femijet e tu te rriten ne ato kushte ?
Qe te zgjohen ne 5 te mengjesit te cojn delet ne mal dhe te kthehen ne 7 te darkes?
Te mos ken mundesi te meren me aktivitete dhe kurse mos te ken mundesi te mesojn sic duhet ?
Qyyyy jo ashtu o?
Si e bejne keta ë?
 
"Prinderit jane te shenjte dhe nuk hidhen tutje"
U lodhe kot sepse se ke lexuar tamam ca kam thene.Nuk eshte e duhura nese nuk pranon qe prinderit e mi te vine te jetojne me ne nê qytet.
Ah ok
Keqkuptim.
Kjo qendron.
 
Po kshu është pra
Pse ça të pret në fshat përveç prashitjes dhe noj gur kokës? Lol
Pse ka pak zgjidhje ?
Me ket brez qe ka ardh sot shof ne fshatin ku jam e un vet
Ska nejt na nji me prashit,
Kjo me beri pak pershtypje, sdo te thot se je fshat e do rrish vec ne bahce apo me lop.
 
Pse ka pak zgjidhje ?
Me ket brez qe ka ardh sot shof ne fshatin ku jam e un vet
Ska nejt na nji me prashit,
Kjo me beri pak pershtypje, sdo te thot se je fshat e do rrish vec ne bahce apo me lop.
Sjam dakord me ty
Ti do martoheshe në fshat? Nëse jeton vetë në fshat ok...
Por do e braktisje metropolin për lopët e dhent?
 
Pse ka pak zgjidhje ?
Me ket brez qe ka ardh sot shof ne fshatin ku jam e un vet
Ska nejt na nji me prashit,
Kjo me beri pak pershtypje, sdo te thot se je fshat e do rrish vec ne bahce apo me lop.
Sigurisht qe jo sole nuk po flasim per paragjykime.
ka shume fshatra qe jan afer qyteteve dhe jan shume mire per te jetuar pasi eshte nje jete me e qete dhe me mire per te jetuar. Ama nuk jetohet ne funar qe eshte vetem nje furgon qe shkon e vjen apo jo @HIM
 
Sigurisht qe jo sole nuk po flasim per paragjykime.
ka shume fshatra qe jan afer qyteteve dhe jan shume mire per te jetuar pasi eshte nje jete me e qete dhe me mire per te jetuar. Ama nuk jetohet ne funar qe eshte vetem nje furgon qe shkon e vjen apo jo @HIM
Ore ti permende Funarin qe e ka nje furgon.
Po @Sole po te iki te shofi fshatrat e Tropojes, Pukes,Mirdites apo ktej poshte fshatrat e Skraparit apo Tepelenes,nuk rri dot gjysem ore jo me te jetoje.
 
Sjam dakord me ty
Ti do martoheshe në fshat? Nëse jeton vetë në fshat ok...
Por do e braktisje metropolin për lopët e dhent?
Varet edhe po edhe jo
Nese un do e gjej fshat normal qe martohem se ktu jam e vet.
Varet ku te del.
Por un e kisha qe jo se je ne fshat e te rojn lopet e dhent se gje tjeter smundesh.
 
Sigurisht qe jo sole nuk po flasim per paragjykime.
ka shume fshatra qe jan afer qyteteve dhe jan shume mire per te jetuar pasi eshte nje jete me e qete dhe me mire per te jetuar. Ama nuk jetohet ne funar qe eshte vetem nje furgon qe shkon e vjen apo jo @HIM
Nuk po them gje po them varet ku vend je
 
Sjam dakord me ty
Ti do martoheshe në fshat? Nëse jeton vetë në fshat ok...
Por do e braktisje metropolin për lopët e dhent?
Une kam enderr te kem nje shpi ne fshat nje vil te vogel me pem, do beja edhe nje pishin te vogel do ishte super
 
Varet edhe po edhe jo
Nese un do e gjej fshat normal qe martohem se ktu jam e vet.
Varet ku te del.
Por un e kisha qe jo se je ne fshat e te rojn lopet e dhent se gje tjeter smundesh.
Fakti qe te gjithe po levizin drejt qytetit e ka nje arsye.Sbesoj se ikin prej mushkonjave.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.