Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Kë do zgjidhnit, të dashurin/ën apo familjen?

Do ta braktisnit familjen për dashurinë?

  • Nese do te ishte e nevojshme, po

    Votimi: 1 5.3%
  • Jo, kurre

    Votimi: 11 57.9%
  • Vetem nese familja nuk do ta respektonte personin qe kam zgjedhur

    Votimi: 2 10.5%
  • Ne rast se familja do te me vendoste perpara kesaj zgjedhjeje

    Votimi: 5 26.3%

  • Gjithsej votues
    19
Fakti qe te gjithe po levizin drejt qytetit e ka nje arsye.Sbesoj se ikin prej mushkonjave.
Kte po dua me nxjerr
Nuk do te thot se je ne fshat e do rrish po ktu
Kush mundet e kush don largohet e shkon ku ka kushtet me mir
 
Nuk po them gje po them varet ku vend je
Nuk flitet ktu per fshatrat buze detit qe jane 7 min ne kembe larg qytetit.
Diskutimi eshte ne pergjithsi
 
Une kam enderr te kem nje shpi ne fshat nje vil te vogel me pem, do beja edhe nje pishin te vogel do ishte super
Ama e do për pushimet e jo për të jetuar përgjithmonë?
 
Varet edhe po edhe jo
Nese un do e gjej fshat normal qe martohem se ktu jam e vet.
Varet ku te del.
Por un e kisha qe jo se je ne fshat e te rojn lopet e dhent se gje tjeter smundesh.
Jeta ne fshat nuk ka te ardhme sole
Duhet menduar me gjat...
Ste jep gje fshati pervec ushqimeve te fresketa qe te del shpirti qe ti kesh..
Pastaj ti je ne lule te rinis jo ne fshat por te mendosh mire e me mire per jeten tende..
 
Jeta ne fshat nuk ka te ardhme sole
Duhet menduar me gjat...
Ste jep gje fshati pervec ushqimeve te fresketa qe te del shpirti qe ti kesh..
Pastaj ti je ne lule te rinis jo ne fshat por te mendosh mire e me mire per jeten tende..
Ke te drejte.
Ja te mar shembull veten
Jam ne fshat jo se nuk i kam kushtet por nuk behet gje
Sado zgjidhja nuk jan punet perqark
Por un per nje zgjidhje me te mir
Mbas disa dit muaj do mar rrugen te ciles i jam nisur per nje te ardhme pran njerezve te mi
E ku mund te dal me dicka neser e pasneser
Gje kjo te cilen ketu ku jam nuk me mundesohet
Repliken me siper e mora pergjithesisht
 
Edhe per te jetuar pse jo?
Po te jet ne zonen e ndroqit ose nga fresku ose tek tegu mire do ishte super fare
Unë e kam fjalën për zonat e thella jo për fshatrat e Tiranës?
 
Psh ti nga cili fshat je ?
Shiko noah
Unë me origjinë vij nga fshati por jo domosdoshmërisht duhet të jetoj në fshat..
Unë skam jetuar kurrë dhe dëshira ime më e madhe është të mos jetoj por kurrë mos thuaj kurrë.
Çfarë më ofron fshati?
Më ofron natyrën e pastër, ujin dhe ushqimet bio...por për ti pasur këto të fundit të bie bretku.
Kam njerëz të mitë..i kam pa vështirësitë e tyre sjanë as të zotë të më thonë ALO..
Po kur vjen dimri?
Nëse unë e x apo y shijon ca flokë dëbore për insta apo fb për ta është tmerri...

Qyteti? Po nuk pate punë dhe të.ardhura vdes...të mbytin faturat dhe çmimet stratosferike...

Pra kam bërë 3 punë dhe jam me forcat e mia këtu ku jam

Në mos mjelsha lopët apo kecat , shatin sdua ta përdor në vend të tastierës?
 
Shiko noah
Unë me origjinë vij nga fshati por jo domosdoshmërisht duhet të jetoj në fshat..
Unë skam jetuar kurrë dhe dëshira ime më e madhe është të mos jetoj por kurrë mos thuaj kurrë.
Çfarë më ofron fshati?
Më ofron natyrën e pastër, ujin dhe ushqimet bio...por për ti pasur këto të fundit të bie bretku.
Kam njerëz të mitë..i kam pa vështirësitë e tyre sjanë as të zotë të më thonë ALO..
Po kur vjen dimri?
Nëse unë e x apo y shijon ca flokë dëbore për insta apo fb për ta është tmerri...

Qyteti? Po nuk pate punë dhe të.ardhura vdes...të mbytin faturat dhe çmimet stratosferike...

Pra kam bërë 3 punë dhe jam me forcat e mia këtu ku jam

Në mos mjelsha lopët apo kecat , shatin sdua ta përdor në vend të tastierës?
98% e shqiptarve vijn nga fshati.
sic jam edhe vete por fatmirsisht une jam po nga tirana ?
Kam bredhur ne gjith shqiperin se punen e kam te atill, te pyta per kureshtje nga cili fshat je.
Jam plotesish shume dakort per pjesen e fundit qe ne qytet nqs nuk ke te ardhura jeni mbaruar.
tani do me pergj nga cili fshat e kenprejardhjen?
 
98% e shqiptarve vijn nga fshati.
sic jam edhe vete por fatmirsisht une jam po nga tirana ?
Kam bredhur ne gjith shqiperin se punen e kam te atill, te pyta per kureshtje nga cili fshat je.
Jam plotesish shume dakort per pjesen e fundit qe ne qytet nqs nuk ke te ardhura jeni mbaruar.
tani do me pergj nga cili fshat e kenprejardhjen?
Jam maloke Kukësi. ?
 
Po kshu është pra
Pse ça të pret në fshat përveç prashitjes dhe noj gur kokës? Lol
Si ne që jemi nē fshat si ato qē janë në qytet pothuajse të njëjtat gjëra bëjm,shkoll ti shkoll unë,kafe ti kafe un,tel ti tel unë dmth në fshat nuk është gjithçka vetm kto që ti thua e dashur.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.