Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Unë jam...

Une jam...nje femer muslimane shqiptare krenare,i ceka kto ne fillim se nga kto nis personaliteti im.Jam nje vajz qe kam pas nje jete shum te mire,por me vjen keq se nganjeher njerzit mendojn se vetem ata qe kan kaluar shum vuajtje kan vlera me shume,mbase dhe ashtu eshte ,ama un mendoj se nuk ka njeri qe nuk ka pas sprovat e veta,un per vete kam pas nje jete me orar qe 2 vjec si fmi,prindrit e mi kan punu shum,dhe na si fmi shum gjera i kena ber vet,jeta ime ka qen vec me orar me plan fiks,habitem kur shkoj ne Mk Per pushime,se ata mendojn se ne jena kot fare,bejn batuta nga me te kqijat per ne,Sec dua tju flas te bertas,jooo o njerez nuk jena budallenj,por ne nuk kena pas koh me u end rugve me perqesh tjert,ne kena msu kena be kurse te ndryshme,puna ka qen primare ne shtepin tone,kur sjan fol fjal te kota,per tjert sdim ne me fol,se po foli dikush dicka keq per dike prindrit na jepnin denim me me shum msim apo pune,dhe me dhemb shum kur dikush mendon se jam naive jam e mirqen e gjera tjera,kam lind ne Gjer dhe jetoj,por kjo sme ben inferiore ndaj shqiptarve te vendit,un me 24 vj kam jeten time bizneset e mia qe i drejtoj se 4 vj,dhe nese sdi shere besa ja boll kam msu ktu,ama kur mos hudhni balt mbi dike,se kjo nuk ju zbardh juve,sa per shoqri ,kam shoqri po fiks per zemre jo,sepse jan krejt te huaj,nuk kam pas shqiptar e shqiptare ktu ku jetoj,dhe po vuaj per kt pjes, dhe ktu me fol esht dicka ngushelluese vertet,sepse njerzit se din cka do me then,te jetosh larg e mos kesh askend vec se te huaj,pun pun e pun,dhe njeriu kerkon qasje me hjek mendjen pak,dhe per at ju them nese dikush mendon se njerzit ktu jan kejt shtres qe sdin ca me i bo vetes,u them jo sesht ashtu,jemi njerez qe e njohim boten modernizimin pamvarsin,Jam shum e dashur shoqeruese,humane,nuk kerkoj sherr kurr,mundohem ti ik sa me shum,e tani boll se do keni frig me e lexu gjith kt shkrim,mbase dhe nje her do e vazhdoj prap?
 
Une jam ajo ....
Ajo që shpesh i jap një të shtyrë derës edhe kur tek ajo shkruhet “Tërhiqe”.
Ajo që qesh me të madhe kur mundohem të shpjegoj se pse po qesh.
Ajo që kur hy në dhomë, ndonjëherë harroj pse hyra.
Ajo që mund të llogarisë detyra me integrale sipërfaqësore apo të shkruaj kod programimi, por që ndonjëherë 7 plus 8 i mbledh me gishta.
Ajo që në vrullin e mëngjesit, teksa fus ushqimin në mikrovalë, mundohem të bëj ndonjë pastrim para se të shkoj në punë.
Ajo që fsheh dhimbjen nga ato që do, dhe e mbush boshllëkun me të qeshura.
Ajo që shpesh nuk shpreh atë që ndjen, por që pajtohem me fatin gjithsesi.
Ajo që nuk heqë dorë nga një qëllim i caktuar, deri sa të marrë atë që kërkon.
Ajo që është kujdesur për ata që nuk ja kanë vlejtur, por që ka gjet kurajën t’i largojë nga jeta pa u dridh qerpiku.
Ajo që mund të dëgjoj dikë tek flet për ndjenjat pa e ndërprerë, por që s’mund t’i flasë askujt se si ndihet vet AJO.

Ajo qe eshte e as s’është perfekte, por une jam ajo qe jam krenare per veten e saj ...
 
Unë jam ajo që guxon pak më shumë, duke ecur krahë për krahë me sinqeritetin. Jam ajo që nuk lejon që frika ta përmbysë, as edhe një fragment të jetës, të mbushur me vetë vlerë dhe vetë besim.
 
Un jam nikolaki qe respekton fal dhe toleron .un jam nikolaki qe po te hoqa vizen si pjek me.telat me mua .un jam ai qe te shof ne sy kur flet . Un jam ai te fal por nuk haroj ...
 
Unë jam ...
....... ...... ....... ...... ...... ...... .... .....
....
......
..... ..... ...... ..... ......
....... ..... ..... ..... ..... ... ... ....
E kshu,boll tregova për veten ?
 
Unë jam "buburrecka" e babit.
Shoqja e mamit.
Jam munduar të jem vajzë shembullore edhe pse shpesh herë me ka ndodhur të devijoj nga rruga (por fatmirësisht devijime të vogla).

Un jam mamaja e dy djemve të cilët janë jeta ime.
Jam munduar të jem nënë perfekte për t'a,por shpeshherë më duket sikur kam dështuar
(megjithatë mjafton t'u marr erë dhe rifitoj forcën dhe besimin tek vetja se mbi të gjitha jam nënë e mirë pavarësisht gabimeve të mija
)

Unë jam njeriu më negativ që mban kjo tokë në historinë e dikujt.
E mbase njeri i mirë në historinë e dikujt tjetër.

Unë jam thjesht njeri.Kam ulje e ngritje në jetë.
Çdo ditë e imja është një luftë për mbijetesë.
Çdo ditë e imja është e mbushur me shpresë gjithsesi,se mbase dita e sotshme do jetë më e mirë se e djeshmja.

Kjo jam unë ?
 
Unë jam ajo që guxon pak më shumë, duke ecur krahë për krahë me sinqeritetin. Jam ajo që nuk lejon që frika ta përmbysë, as edhe një fragment të jetës, të mbushur me vetë vlerë dhe vetë besim.
ahaaaaaaaaaa te flasim se kush jam une ?? Ok

Une jam


1-ai djali qe ben shume shaka e i mar gjerat me te qeshur gjithmon ne forum << ndersa ne realitete zgjedh shume ne shoqerine time >>
2-une jam ai djali me i sinqerte se askush ketu ne forum e n ja 2-3 vete me njohin mire
3-Une jam i djali 2 metrosh por me nji zemer te ndjeshme
4-Une jam ai qe zemren e jap per shoqnine e kurre si zhgenjej << pamvaresisht se e kam ngrene sa krahu >>
pastaj kemi dhe te 5 e te 6 po i kemi sekrete :D
 
Une jam Lei
Erdha ne jete mes lumturis,buzeqeshjes ngrohtesis,u rrita sikur ne isha princeshe,dhe jo sikur te isha femije si gjith te tjeret,eshte bukur te kujtoj momentet kur qeshja e lir,kur ecja e lumtur rrugicave te lagjes,ajo bote plot ngjyra u veniy nga pak,Fillova te ngisja shkallet e vetme askush nuk me dha doren per te me ndihmuar,sa do qe mundohesha te shkoj atje ne stacionin tim te lumturis. Jam e lenduar sepse kam besuar verberisht tek njerzit,asnjeher nuk i hodha poshte edhe pse me kan lenduar,ende ne shpirt kisha mbetur ajo vajza e vogel e llastuar,nuk e mohoj se ndoshta kam shar te tjeret,kam gabuar une nuk jam perfekte,por jam kjo qe qesh,ajo ce lumturohet gjdo sekond te jetes,askush deri sot nuk ka arrit te me njoh,pasi askush nuk ishte jastak ce ka mbajtur c'do lot,panvarsisht gjithqkaje une njoh veten time,sot jam nje hap lart jetes dhe nje arsye me shume per te luftuar per lumtur, buzeqeshjen time dhe sime bij...
 
Prishtinali
 
Unë jam në harmoni me shpirtin. Njëjtë si lumi që rrjedh pa përtesë dhe arrin destinacionin, e gatshme për të qenë vetja dhe vetëm vetja.
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.