Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Charles Bukowski!

“Në qoftë se do humbësh, e mira e të mirave është të humbësh aty nga fundi, për të gënjyer paksa veten se je duke fituar”
~via Charles Bukowski
Bild könnte enthalten: Reiter, Sportler und Text

 
IMG_20210117_174633.jpg

Njerëzit që rriten përbri detit zakonisht janë njerëz shpirtgjerë.
Qysh në moshat e hershme, duke e vështruar skajin e detit ku ai shkrihet me qiellin, arrijnë të krijojnë konceptin e pafundësisë. I dua njerëzit e detit!

Charles Bukowski
 
“Gjithmonë gjendemi në kurthin e 2 opsioneve; ose vdes nga vetmia përderisa pret personin e duhur... ose mund të përfundosh duke duruar personin e gabuar gjatë gjithë jetës.”
~??? ??????? ????????
 
-Dua t’i lag këmbët në Mesdhe! - më tha AJO.
Romantike e vërtetë, ajo vashë. I hoqi këpucët dhe u lëshua drejt ujit.
~??? ??????? ????????
Ist möglicherweise ein Bild von eine oder mehrere Personen, Ozean, Strand, Dämmerung, Himmel, Küste und Natur

 
-Ti mbaje qenin! - i thashë.
-Do i mungosh. - më tha.
-Mirë, të paktën do i mungoj dikujt. - mendova.
~??? ??????? ????????
 
“Tani ndjehem sikur po pres diçka që nuk do të vij kurrë”
~??? ??????? ????????
Ist möglicherweise ein Bild von Essen

 
MUND TË BËSH PA KËNGËN TIME
E di ..
mund të bësh pa dashurinë time
Prej netëve të mia nuk mbetet shenjë
Më lër të paktën ëndrrën
Që të mbledh eshtrat e natës
I pagjumë
Lule që nuk çel
Agim që nuk zbardhi kurrë
Mund të bësh pa dashurinë time
Një shkarravinë është vizatimi im
Fjalë të gërvishtura mbi metal
Klithin, drithma nëpër shpinë
E di..
Mund të bësh pa zemrën time
Vramë tani
Që të mos mbetet gjurmë
Prej fytyrës sime
Prej poezive të mia
Bëje të lutem
Mund të bësh pa dhimbjen time.
~via Charles Bukowski
Ist möglicherweise ein Bild von eine oder mehrere Personen, Rose und Text „Charles Bukowski L'AMORE È UN CANE HE VIENE DALL 'INFERNO Testo origimale fronte“

 
“Natën e mirë ty që në këto çaste duhej të ishe këtu.”
~via Charles Bukowski
 
"Problemet dhe dhimbjet ishin ato që e mbanin gjallë një njeri. Ose përpjekja për tu ruajtur nga problemet dhe dhimbjet."
~via Charles Bukowski
 
Nuk mbijeton qënia më e fortë, as ajo më inteligjente. Mbijeton ajo që përshtatet me ndryshimin.

[ Charles Darwin ]
 
"Kjo shoqëri është e pabesueshme. Të gjithë i bëjnë gjërat e njëjta, flasin në mënyrë të njëjtë, i ndajnë orët e njëjta, duken ngjashëm, i duan dhe si duan sendet e njëjta."
~??? ??????? ????????
 
"Nuk ishte tip i ftohtë e as idiote. Thjesht ishte lodhur duke u kacafytur me jetën."
~??? ??????? ????????
 
  • Pëlqej
Reactions: .
-Shkruani aq mirë si dikur?
-Më mirë.
-Si është e mundur?
-Më besoni, as unë nuk e kam të qartë.
~??? ??????? ????????
 
"Njerëzit nuk janë të mirë ndaj njëri-tjetrit. Mbase nëse ishin, atëherë vdekjet tona nuk do të ishin aq të trishtuara."
~??? ??????? ????????
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.