Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Chat Shqip

Chati më i madh Shqipëtar Takohu.com

Futu në Chat !

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

What is on my mind.

8.%2BsUccess%2Ball%2Bdepends%2Bon%2Bthe%2Bsecond%2Bletter..png
 
Le te bejme sikur nuk u takuam kurre”
Le te bejme sikur nuk u takuam kurre,aty ku ne u dehem me ndjenjat e njeri-tjetrit.
Ne ate vend ku syte humbisnin mes njerezve dhe thjesht ishim “NE”.
Vetem une dhe ti.
Le te bejme sikur nuk u prekem kurre,sikur duart tona nuk e perjetuan kurre ndjesine e prekjes se njeri tjetrit.Duke harruar cdo emocion qe ndjenim.
Le te bejm sikur nuk folem kurre per njeri-tjetrin.
Sikur une nuk te kam folur kurre per jeten time,as ti mua per tenden.
Sikur mes nesh nuk ka ekzistuar asgje.
Sikur ti nuk e di cfare kam kaluar,as une nuk do di per ty!
Le te bejme sikur nuk u ndjeme kurre ne shpirt.
Sikur une nuk te ndjeja,as ti mua.
Sikur mes nesh nuk ka ekzistuar asgje,nderkohe qe ishim gjithcka!
Sikur mua nuk me ka rrahur kurre zemra per ty,dhe as ty per mua.
Le te bejme sikur nuk u deshem kurre,nuk u dashuruam kurre.

Sikur une nuk te dhash zemren time ne duar,dhe as ti mua tenden.Sikur mos te kishim ndjere kurre asgje.
Le te bejme sikur nuk ndjejme mall per njeri-tjetrin.
Pavarsisht se po mbytemi me vetedashurine tone dhe per shkak te krenarise nuk e cmallim shpirtin.
Sikur te mos me mungoje,as une ty.
Kurre!
Le te bejme sikur nuk vuajtem kurre!
Sikur une nuk ndjeva dhimbje kur u ndame.
Sikur ti nuk me lendove kur nuk folem me prej asaj dite.
Sikur nuk e vrame njeri-tjetrin ne asnje moment!
Sikur nuk e shkaterruam veten tone!
Le te bejme sikur nuk u takuam,pame,prekem,ndjeme,vuajtem,dashurhar njeri-tjetrin kurre!
Ndoshta ne kete menyre ,mund te harrojme gjithcka.

Une ty.Ti mua.
 
Sure, when you were a child people cared because they had to, but as an adult, nobody has to pretend to care anymore
Now this may hurt your feelings. It may even sound negative, but the opposite is true, realizing that no one cares about
you is extremely positive, because it sets you free, free from other's people judgment, free from feeling like you
are "cringe", free to be authentic self.
 
Vajza e vogël brenda meje qan, me lot dhe rrjedhin pa ze, sepse ne endrrat e saj jeta duhej te ishte ndryshe. Ajo kurre nuk mendoi se duhej te perballej me kaq dhimbje, me kaq zhgenjime, dhe me ketë rruge te ashper qe i ishte shtruar para kembeve te saj.

Ajo enderro te per nje bote plot ngjyra, ku buzeqeshjet ishin të pafundme dhe cdo pengesë mund te kapërcehej lehtësisht. Në
zemren e saj te vogel, kishte vend vetëm per dashuri, gezim dhe shprese. Por jeta ndonjehere nuk i pyet endrrat; ajo shfaqet me furtuna qe sfidojne shpirtin me te paster.

Vajza e vogel ende eshte aty, brenda meje, duke u perpjekur të kuptoje pse. Pse rruga qe kishte imagjinuar plot drite, eshte mbushur me hije? Pse shpirti i saj i brishte ndjen nje peshe qe nuk e meriton? Ajo kurre nuk donte qe jeta e saj te shkonte keshtu.

Por ndoshta, ne mes te loteve te saj, ka nje fare shprese. Nje shprese qe nje dite, ajo do te kuptoje se edhe mes dhimbjes, ka force. Se cdo lot eshte nje kujtim i fortësise se saj, dhe cdo zhgënjim eshtë nje mundesi per te rindertuar jetën e saj ashtu sic e kishte enderruar dikur.
 
ما يبدو وكأنه النهاية غالبا يكون البداية

What feels like the END,
Is often the BEGINNING.
 
Ju ktheva pas kaq kohe,e preka,e ndjeva,e perjetova.
Nuk ishte harruar,por cdo afrim te hapte nje plage.
Nuk ishte njejte,nuk kishte si te ishte njejte,por ndjenja?
Ndjenja ishte aty,jo shume e forte sepse koha kishte kaluar,ne ishim ftohur,por dridhja,emocioni,dhimbja,lotet,te gjitha ishin prezente
Por cfare tashme?
Si?
Koha kishte kaluar dhe ne kishim jetuar pa njeri-tjetrin
Dhe keshtu vendosem per te jetuar perseri pa pranine e njeri tjetrit.
Tashme pergjithmone…

Aty diku thelle,vendi tij do do mbetet i pazevendesueshem 🙂

11/10
 
Ja si ta kuptosh që një person është inteligjent, dhe kjo është një cilësi tipike e njerëzve inteligjentë që u artikulua nga shkrimtari rus Tolstoy kur ishte drejt fundit të jetës së tij: Sa më inteligjent të jetë dikush, aq më shumë ai mund të shohë dhe të nxjerrë në pah anën e mirë tek tjetri. Dhe në thelb ajo që Tolstoi nënkupton është se të sillesh mirësisht me njerëzit, nuk është naivitet, as shtirje, është strategjike dhe në interesin tand.Që nëse i trajton të tjerët ashtu siç do të doje të të trajtonin ata ty, ke më shumë shanse me pas sukses. Në fakt, funksionon si me faljen. Kur ti e fal dikë, nuk po çliron atë. Po çliron veten. Kur trajton dikë me mirësjellje, edhe nëse nuk ta kthen mirësjelljen, ti tashmë e ke pozicionu veten në një realitet ku ndjehesh ma mirë. Ke fitu gjithsesi, sepse mirësia shpërblen vetveten. Mirësia ndaj tjetrit është një dhuratë që ti ia bën vetes.Dhe kështu, Tolstoy thotë që një person inteligjent, është dikush që e ka kuptuar që mirësia është forcë.Të jesh inteligjent është të sillesh mirësisht!Kjo vlen edhe në makro, ne si komb do të jemi inteligjent, në po atë shkallë që do ta trajtojmë njëri-tjetrin mirësisht.

Tema "Shkrime te ndryshme"nuk gjendet më dhe detyrimisht postova ketu.
 

Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

  • Wide/Narrow view

    You can control a structure that you can use to use your theme wide or narrow.

    Grid view forum list

    You can control the layout of the forum list in a grid or ordinary listing style structure.

    Picture grid mode

    You can control the structure where you can open/close images in the grid forum list.

    Close sidebar

    You can get rid of the crowded view in the forum by closing the sidebar.

    Fixed sidebar

    You can make it more useful and easier to access by pinning the sidebar.

    Close radius

    You can use the radius at the corners of the blocks according to your taste by closing/opening it.

  • Choose the color combination that reflects your taste
    Background images
    Color gradient backgrounds
Back