Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Chat Shqip

Chati më i madh Shqipëtar Takohu.com

Futu në Chat !

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Vajzat ju pergjigjen pyetjeve tuaja...

Ka ndonje goc sexy ktu ? Tjet dhe icik inteligjente brenda mundesise .
 
Pse femna e ka gjithnje byqen e ftoht?

K’te se kisha degjuar ndonjehere .. na kenaqet. ?

Mbase ngaqe vete jam e nxehte nga natyra.. dhe me rrin trupi gjithmone I grohte/nxehte. ??
 
Ku dij une cfare pyetje te bei se vajzat se thelle thelle femra eshte nje mal me pyetje ??? zdij ku tja fillosh e te mbarosh ?
 
Nje pytje per vajzat: Shofim dhe degjojm pothuajse perdit histori dhune dhe abuzimi ndaj femrave/grave ose martesa te vdekura “shtepiake te skllavnimit shpirtror” , cfar e ndalon nje femer te ndahet dhe te krijoj nje fillim te ri ? ??‍♂️
 
Nje pytje per vajzat: Shofim dhe degjojm pothuajse perdit histori dhune dhe abuzimi ndaj femrave/grave ose martesa te vdekura “shtepiake te skllavnimit shpirtror” , cfar e ndalon nje femer te ndahet dhe te krijoj nje fillim te ri ? ??‍♂️
Nëpër botë si ndalon më asgjë për një rifillim të ri.
Madje do thoja që edhe në Shqipëri është rritur masivisht nr i divorceve..
Mendoj se në rastet e passhpresa të një martese dhe që femra ska guxim por qëndron skllave e mashkullit janë disa arsye
1)- kur fëmijët janë në mes dhe i mbyll të dy sytë duke menduar për ta e jo për veten
2)- kur është e varur nga të ardhurat e tij( dmth shtëpiake pa profesion)
3)- ka raste që meshkujt kërcënojnë me jetë femrat e tyre nëse i braktisin dhe unë di plot të tillë....
Mirëqënia i ka rebelu njerëzit..
Janë prish menç u themi ne....:)

“...Si shndërrohet njeriu në një rob të rëndomtë?
Jepi një barrë mbi shpatulla të krijojë një familje e të ngrejë një fole për të.
Mos e lejo të rebelohet, nënshtroje dhe ulja kokën çdo ditë, duke e kërcënuar me bukën e gojës. Do të çohet që mëngjes pa gdhirë, do të punojë me orar e pa orar, një apo dy punë në ditë dhe kur të mbërrijë në shtëpi s'do ketë fuqi as për të ngrënë, e jo të merret me njerëzit e shtëpinë.
Rrëmbeja kohën, fshija pasionet, vritja ëndrrat, zija hapësirat që mos ketë kohë as për të parë një film, për të lexuar një libër, për të dëgjuar pak muzikë, për të takuar një kushëri apo drekuar me një mik.
Nuk do kalojë shumë kohë dhe ai njeri do të harrojë kush ishte, ç'kërkonte, ç'dëshironte, ç'ëndërronte e ku po shkon çdo ditë...”.( memories, lexuar)

Dhe shihe ti, a abuzojnë më me femrën a jo?
 
Me behet qefi qe me statistika qenka rrit numri i divorceve , por ideja asht qe edhe jashtshteti ky fenomen eshte i theksuar dhe se kam kuptue asnjeher.. ??‍♂️
thone qe dashuria ti qerro syt ,
Apo thjesht pretekst ngushllimi..?
 
Me behet qefi qe me statistika qenka rrit numri i divorceve , por ideja asht qe edhe jashtshteti ky fenomen eshte i theksuar dhe se kam kuptue asnjeher.. ??‍♂️
thone qe dashuria ti qerro syt ,
Apo thjesht pretekst ngushllimi..?
Ne te tilla raste vec dashuri nuk ka!
 
  • Pëlqej
Reactions: Zap
Nje pytje per vajzat: Shofim dhe degjojm pothuajse perdit histori dhune dhe abuzimi ndaj femrave/grave ose martesa te vdekura “shtepiake te skllavnimit shpirtror” , cfar e ndalon nje femer te ndahet dhe te krijoj nje fillim te ri ? ??‍♂️

Nga njera ane asgje ... nga Ana e tjeter Jane vete prb kryesor.

Pastaj Jane ato qe thote edhe @Dorina ... por k’to arsye TE duken pak kontradiktore sot nese llogarit arsyet me hapin e Kohes.
 
  • Pëlqej
Reactions: Zap
Kam nje pytje per vajzat.
Nuk e di se sa i sakte jam ne kte pjese por kam dale ne nje konkluzion ( qe mund t’jet i gabuar ) qe femres sa me shum vemendje ti japesh aq me e ngurt , interesante dhe e veshtir behet , goca pse ndodh kjo dukuri do ma thoni gjithsecila nga nje mendim qe te dal ne nje konkluzion!? Falimnderit. ?
 
Cilet gure te levize e ne cilat tortura duhet te kaloje nje princ qe te marre Hirushen ?
 
Kam nje pytje per vajzat.
Nuk e di se sa i sakte jam ne kte pjese por kam dale ne nje konkluzion ( qe mund t’jet i gabuar ) qe femres sa me shum vemendje ti japesh aq me e ngurt , interesante dhe e veshtir behet , goca pse ndodh kjo dukuri do ma thoni gjithsecila nga nje mendim qe te dal ne nje konkluzion!? Falimnderit. ?
Sjam ok me ty perkundrazi ndodh e kunderta .
Nese na kushtoni vemendje,me te dashura behemi.
 

Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

  • Wide/Narrow view

    You can control a structure that you can use to use your theme wide or narrow.

    Grid view forum list

    You can control the layout of the forum list in a grid or ordinary listing style structure.

    Picture grid mode

    You can control the structure where you can open/close images in the grid forum list.

    Close sidebar

    You can get rid of the crowded view in the forum by closing the sidebar.

    Fixed sidebar

    You can make it more useful and easier to access by pinning the sidebar.

    Close radius

    You can use the radius at the corners of the blocks according to your taste by closing/opening it.

  • Choose the color combination that reflects your taste
    Background images
    Color gradient backgrounds
Back