Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Tenistja Naomi Osaka fiton turneun US Open

Alb

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Shk 25, 2018
Mesazhe
4,608
tenistja-600x337.jpg
Tenistja, Naomi Osaka ka fituar garën në turneun US Open, teksa kundërshtarja e saj, Serena Williams e ka akuzuar gjyqtarin se është kthyer në “hajn”, duke shënuar kështu disa nga skenat më dramatike të finales Gram Slam.

Osaka ka triumfuar kundër Williams me rezultat 6-2, 6-4 në Nju Jork.

Fituesja 20 vjeçare ka qenë tejet e fokusuar në lojë, duke u bërë japonezja e parë që ka fituar titull Grand Slam.

Ndërkohë Williams ka refuzuar të përshëndetet me gjqytarin, Carlos Ramos pas ndeshjes.

Serena, 36 vjeçare ka përgëzuar Osakan për një fitore të jashtëzakonshme në këtë finale.

Mirëpo situata ka qenë tensionuese në Stadiumin Arthur Ashe, pasi Serena është drejtuar afër gjyqtarit Ramos, duke bërtitur dhe nisur akuza kundër tij, derisa publiku ka brohoritur në mbështetje të ish-tenistes më të mirë në botë.

“Ju jeni gënjeshtar. Nuk do të jeni pjesë e ndeshjeve të mia për aq kohë sa jeni gjallë. Kur do të kërkoni falje? Shprehni keqardhjen tuaj”, i ka thënë ajo portugezit.

Osaka në anën tjetër ka thënë se “më vjen keq që ka përfunduar kështu”.

The post Tenistja Naomi Osaka fiton turneun US Open appeared first on Lajmi i Fundit.
 
Sporti duhet te ndahet ne kategori,jo te gjitha tek futbolli ?
 
Sporti duhet te ndahet ne kategori,jo te gjitha tek futbolli ?
Unë i kam pas ndarë, por që kur alb hyri në fuqi, hoqa dorë:)
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.