Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Chat Shqip

Chati më i madh Shqipëtar Takohu.com

Futu në Chat !

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Si me ju largu nje lidhje toksike o shok?

Miremengjes .:)

Sepse kam per te harxhuar ? I just got back from swimming.. so une e mbarova palestren e mengjesit tashme … gym at evening time now .?
Ka mundesi gjermanisht me shkruajtur
 
Keto gjera ndodhin kur jane interesat e forta.
Interesa te kaloje dikush mire me fantazite e semura dhe interesa monetare nese ka njeri prej tyre pasuri qe ti rjepi leket?
Dhe tjetra qe kam pare edhe ne video qe bejne dhe magji te ndryshme Zot na ruaj ?
Per te mos u larguar dikush!
Sa e frikshme eshte bere jeta, per ti besuar dikujt sot?

Largohu dhe mbyll gjithcka, e mos i fol, mos i shkruaj dhe shiko jeten tende ne vazhdim, koha sheron gjithcka!
 
nuk eshte e leht kur do dike por jo e pamundur. cdo gje te kujton ate person dhe eshte si nje ndarje me thik midis te mirave e te keqijave. por dikush qe te tradheton nuk ka me vlere.kujtimet e bukura do jen pjese e jotja ne cdo kohe por kjo nuk do te thot qe duhet te jesh peng I tyre. mundohu te qartesosh diet me vehten tende rri vetem pak kohe mos u mundo te njohesh dike tj per te mund te kalosh ate dhimbje se me keq eshte.thjssht jepi kohe vetes.dhe ta garantoj ne nje moment jeta do te fal njeriun me te mir qe do jet me ty?
 
nuk eshte e leht kur do dike por jo e pamundur. cdo gje te kujton ate person dhe eshte si nje ndarje me thik midis te mirave e te keqijave. por dikush qe te tradheton nuk ka me vlere.kujtimet e bukura do jen pjese e jotja ne cdo kohe por kjo nuk do te thot qe duhet te jesh peng I tyre. mundohu te qartesosh diet me vehten tende rri vetem pak kohe mos u mundo te njohesh dike tj per te mund te kalosh ate dhimbje se me keq eshte.thjssht jepi kohe vetes.dhe ta garantoj ne nje moment jeta do te fal njeriun me te mir qe do jet me ty?
O zot o zot ai thot si me u largu ju filloni jo e veshtire kur e don e kshu, po ta donte sthonte si me u largu.
Shoku takoje dhe sqaroje perball, qe sido tjet mos t ndahesh pa u sqaru tamom dhe run ate rrespektin neqoftese don, nese jo thuja trroc dhe kaq
 
Run Forest Run....
Ik shoku..nuk ja vlen...dicka qe ste ben te lumtur hiqi kryqin...
Do clirohesh...dita pare eshte keq ? dita dyte trete,kater vijn gjithmon e me mire...
Kto jane keshillat e mija...nuk ja vlen ta zgjatesh...sidomos po eshte ne distance/virtuale.
Good luck
 
Përshëndetje @Adlin!
Së pari të uroj mirëseardhje duke të dëshiruar gjitha të mira.
Ndërkaq, sa i përket temës, do t'i kisha thënë ja 2-3 fjalë, me shpresë që sadopak, të të lehtësohet dhimbja që ndjenë.
-Unë kam përshtypje se ti nuk je i dashuruar në vajzën që mendon se je i dashuruar, por në një vajzë që imagjinon tek vajza që të ka tradhtuar. Filozofi?
Më lër të sqarohem edhe pak...
Ajo që po them është se ne, njerëzit, shumë shpesh ndërtojmë perceptim për diçka që në fakt nuk ekziston, apo nuk ekziston tërësisht, siç e perceptojmë ne. Pra, le të themi që vajza që dashuron quhet Zana.
Zana, tani, ka cilësitë, tiparet dhe vetit e saj. Së këndejmi, merre një laps, ose hape një notes, dhe shkruaji cilësitë e Zanës, por këtë herë duke e shikuar me sytë e një shoku, dhe jo sytë e një të dashuruari.
Për shembull:
-Zana fletë shumë
-Shpesh ato që i thotë s'kanë sens.
-Është egocentrike gjithmonë përpiqet të vë vetën në qendër të botës
etj

Tani, pas kësaj, merre një letër apo hapësirë tjetër për të shkruar, dhe shkruaji cilësitë e një femre ideale për ty.
Për shembull:
-të jetë tërheqëse
-të jetë shtatgjate
-të dëgjojë kur unë flas
etj

Paskëtaj, krahasoji këto dy lista dhe shiko përputhjen mes tyre.

Kjo është faza e parë e cila t'i hap sytë dhe të tregon se ti në fakt je dashuruar me një person imagjinar i cili nuk ekziston, por dashura me magjinë e saj, të ka magjepsur dhe nuk ke arritur të shohësh përtej.
Shnet✌️
 
Përshëndetje @Adlin!
Së pari të uroj mirëseardhje duke të dëshiruar gjitha të mira.
Ndërkaq, sa i përket temës, do t'i kisha thënë ja 2-3 fjalë, me shpresë që sadopak, të të lehtësohet dhimbja që ndjenë.
-Unë kam përshtypje se ti nuk je i dashuruar në vajzën që mendon se je i dashuruar, por në një vajzë që imagjinon tek vajza që të ka tradhtuar. Filozofi?
Më lër të sqarohem edhe pak...
Ajo që po them është se ne, njerëzit, shumë shpesh ndërtojmë perceptim për diçka që në fakt nuk ekziston, apo nuk ekziston tërësisht, siç e perceptojmë ne. Pra, le të themi që vajza që dashuron quhet Zana.
Zana, tani, ka cilësitë, tiparet dhe vetit e saj. Së këndejmi, merre një laps, ose hape një notes, dhe shkruaji cilësitë e Zanës, por këtë herë duke e shikuar me sytë e një shoku, dhe jo sytë e një të dashuruari.
Për shembull:
-Zana fletë shumë
-Shpesh ato që i thotë s'kanë sens.
-Është egocentrike gjithmonë përpiqet të vë vetën në qendër të botës
etj

Tani, pas kësaj, merre një letër apo hapësirë tjetër për të shkruar, dhe shkruaji cilësitë e një femre ideale për ty.
Për shembull:
-të jetë tërheqëse
-të jetë shtatgjate
-të dëgjojë kur unë flas
etj

Paskëtaj, krahasoji këto dy lista dhe shiko përputhjen mes tyre.

Kjo është faza e parë e cila t'i hap sytë dhe të tregon se ti në fakt je dashuruar me një person imagjinar i cili nuk ekziston, por dashura me magjinë e saj, të ka magjepsur dhe nuk ke arritur të shohësh përtej.
Shnet✌️

Bullshite ..: LooL
 

Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

  • Wide/Narrow view

    You can control a structure that you can use to use your theme wide or narrow.

    Grid view forum list

    You can control the layout of the forum list in a grid or ordinary listing style structure.

    Picture grid mode

    You can control the structure where you can open/close images in the grid forum list.

    Close sidebar

    You can get rid of the crowded view in the forum by closing the sidebar.

    Fixed sidebar

    You can make it more useful and easier to access by pinning the sidebar.

    Close radius

    You can use the radius at the corners of the blocks according to your taste by closing/opening it.

  • Choose the color combination that reflects your taste
    Background images
    Color gradient backgrounds
Back