Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Chat Shqip

Chati më i madh Shqipëtar Takohu.com

Futu në Chat !

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ju intereson dashuria e nji djali/vajze te varfer..?!

Me fal pak lale.
Po te dashuroheshe ti me nje vajz te varfer:
Dhe ta merje vesh me pas,cdo boje do e lije ti??
Se po te mar ty shembull por e kam oer te gjithe.
Prandaj te thashe qe ndryshon per vajzat e djemtë. Mentaliteti shqiptar eshte anapulla. Ne rastin konkret une e marr sepse i testoj zemren e mendjen. Por nje femer ku e si do e testonte nje mashkull te varfër qe sdo denjonte ti hidhte syte jo me te tjerat....
 
Prandaj te thashe qe ndryshon per vajzat e djemtë. Mentaliteti shqiptar eshte anapulla. Ne rastin konkret une e marr sepse i testoj zemren e mendjen. Por nje femer ku e si do e testonte nje mashkull te varfër qe sdo denjonte ti hidhte syte jo me te tjerat....
As ajo sdobe dije kete?
Behet fjale per dashuri,dashuri jo pelqim.??
 
Prit ta marr pak seriozisht tani. :rolleyes:

Te varfer ekonomikisht perben nje problem (por e keqja eshte kur s'kane dy kokrra ne maje) ;)

Ne ato anet e mia eshte nje histori e vertete
qe ne vitet 60 duhej nje cift
edhe shtepia e vajzes nuk degjonin e nuk degjonin
edhe e martojne me zor ne nje katund tjeter
e diten e dyte te marteses (e rremben djali qe ajo donte),edhe ndertojne nje kasolle me derrasa,se as ne shtepi nuk e coi tashme nusen e tij. )

Ajo thosh
te kem mire djaloshin tim,se s'perben asnje problem qe s'kemi ,se edhe nen rrezen e nje guri ne jetojme.:)
Fatmiresisht ishin puntore te gjalle te dy,edhe sot akoma gezojne shendet,edhe jane simbol i peripecise e dashurise,ME NJE FAMILJE TE GJERE edhe secilin te shohesh mire e me mire edhe ekonomikisht,por prinderit i mbajne ne ae stad qe ti kesh zili. :)

Tashme dicka s'shkon!

Kemi pare plot raste ekonomia eshte shkatrruesja nr e nje edhe arsyeja kryesore qe ciftet kane ne shpallje divorcesh. :)
Jane jo te pakta nr i tyre.
Mendoj qe nqs njeriu di te krijoje e te kete vullnet per pune(varferia i ka frike keto dy arsye)
por duhet ti ngjaje situata,jo derr ne thes,sepse mbaron shpejt ajo esenca e dashurise nqs nuk rigjeneron arsyet per ta forcuar. :)
Normal ketu e kam fjalen. Nese ke vullnet,besim,inisiativ,arrihet gjithcka.
 
Po mendoje pra pak procesin ...s'ka shance nji goc e pasur me i cun te varfër..
Ka ka e sa gjithe diten......
Por jan te pakta aro raste kte me thuaj.
 
Jam kundra dashurise me te varfer :oops:

Une i vorfer
ajo e vorfer

s'ka psiqiatri qe na merr persiper :rolleyes:

Apo e keni materialisht ju

se jeni te djallezuar per keto monedhat
atje u rri mendja gjith diten.

Ma sqaroni. ;)
Me then te drejten mendja na rri diku tj po ka qika ktu smundemi ta themi :P
 
Nese eshte puntor , i zgjuar e i ndershem , asgje te keqe ska pse eshte i varfer , se me kembengulje e vullnet behet i pasur brenda 10 viteve. Ndoshta duken shume 10 vite , por per te kaluar nje jete te qete me harmoni ne cift ne vitet ne vijim asgje nuk jane,,, ''i duruari i fituari thote populli ''

Shume me keq do ishte zgjedhja e nje te pasuri qe ska mend ne koke e se ka idene as vete nga i ka ardh pasuria... dhe e shperdoron per pak vite duke falimentuar...
 
Nese eshte puntor , i zgjuar e i ndershem , asgje te keqe ska pse eshte i varfer , se me kembengulje e vullnet behet i pasur brenda 10 viteve. Ndoshta duken shume 10 vite , por per te kaluar nje jete te qete me harmoni ne cift ne vitet ne vijim asgje nuk jane,,, ''i duruari i fituari thote populli ''

Shume me keq do ishte zgjedhja e nje te pasuri qe ska mend ne koke e se ka idene as vete nga i ka ardh pasuria... dhe e shperdoron per pak vite duke falimentuar...
Gjate bisedes me nje italian (me thote)
Une jam nje i varfer me ca leke
E ti po me i varfer akoma qe perpiqesh te besh me ca leke,edhe femijte e tu te varfer do jene. ;)

Termi i pasur per mua nenkupton familje te trasheguar ne breza pasuri(gje te cilen s'ka).

E presidenti eshte nje katundar hajdut me ca leke. :)
 
Gjate bisedes me nje italian (me thote)
Une jam nje i varfer me ca leke
E ti po me i varfer akoma qe perpiqesh te besh me ca leke,edhe femijte e tu te varfer do jene. ;)

Termi i pasur per mua nenkupton familje te trasheguar ne breza pasuri(gje te cilen s'ka).

E presidenti eshte nje katundar hajdut me ca leke. :)
Nuk me intereson aspak pasuria e trasheguar...qe fillon me toka e prona ose lek ne banke a ku di une...se po degjojme perdite qe dalin me probleme e arrijne deri ne dyer gjykatash...jo eshte e imja jo eshte e jotja...

Te shijon me teper ajo pak pasuri qe fitohet me mund e djerse .
Per femijet do ha me pak e sdo harxhoj shume per veshje por pa i shkolluar si femije Bossash nuk do rri , sepse pasuria me e madhe per mua Ata jane .
 
Nuk me intereson aspak pasuria e trasheguar...qe fillon me toka e prona ose lek ne banke a ku di une...se po degjojme perdite qe dalin me probleme e arrijne deri ne dyer gjykatash...jo eshte e imja jo eshte e jotja...

Te shijon me teper ajo pak pasuri qe fitohet me mund e djerse .
Per femijet do ha me pak e sdo harxhoj shume per veshje por pa i shkolluar si femije Bossash nuk do rri , sepse pasuria me e madhe per mua Ata jane .
Po flasim per gje tjeter ne teme @Dea
Gjithsesi respekte te sinqerta per ty
 
Po flasim per gje tjeter ne teme @Dea
Gjithsesi respekte te sinqerta per ty

Tema : -Do te dashuroheshit me nji djal/vajze te verfer?

Une u pergjigja po , duke marre parasysh dhe pasojat qe mund ti kanosen te ardhmes nga ky pohim.

Per cfare po flisnit ju? :unsure: Ma hidh nje got uji surratit .. te me dale gjumi :P
 
Tema : -Do te dashuroheshit me nji djal/vajze te verfer?

Une u pergjigja po , duke marre parasysh dhe pasojat qe mund ti kanosen te ardhmes nga ky pohim.

Per cfare po flisnit ju? :unsure: Ma hidh nje got uji surratit .. te me dale gjumi :p
Para se te ikesh te e ardhmja duhet te shohesh fillesën, pikenisjen . A ka apo s'ka shanse te njihen me njeri tjetrin ne nje moshe te llogjikshme jo ne moshen kur fluturon gomari ?????
 
Para se te ikesh te e ardhmja duhet te shohesh fillesën, pikenisjen . A ka apo s'ka shanse te njihen me njeri tjetrin ne nje moshe te llogjikshme jo ne moshen kur fluturon gomari ?????
Nese 2 te rinj jane ne universitet , ose ne pune bashke , kane kimi mes tyre , pelqehen , nuk ma merr mendja se nuk do te dashurohen edhe qofshin te varfer .
 
Nese 2 te rinj jane ne universitet , ose ne pune bashke , kane kimi mes tyre , pelqehen , nuk ma merr mendja se nuk do te dashurohen edhe qofshin te varfer .
E kishim fjalen te varfër fare njeri nga te dy. Mbylli syte e pensaci bene un attimo ????
 
  • Kiss
Reactions: Dea
E kishim fjalen te varfër fare njeri nga te dy. Mbylli syte e pensaci bene un attimo ????
ahahhaaha , po me ate te varfrin fare fare as nuk takohen asgjekundi :P . Duhet ti lidh dicka te dashurohen...
Por ka ndodhur neper filma qe pronari eshte dashuru me pastruesen ?
 
ahahhaaha , po me ate te varfrin fare fare as nuk takohen asgjekundi :p . Duhet ti lidh dicka te dashurohen...
Por ka ndodhur neper filma qe pronari eshte dashuru me pastruesen ?
Pronari ka be edhe femije me sherbetoren, por rrallehere i ka dhene mbiemrin femijes ?
 

Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

  • Wide/Narrow view

    You can control a structure that you can use to use your theme wide or narrow.

    Grid view forum list

    You can control the layout of the forum list in a grid or ordinary listing style structure.

    Picture grid mode

    You can control the structure where you can open/close images in the grid forum list.

    Close sidebar

    You can get rid of the crowded view in the forum by closing the sidebar.

    Fixed sidebar

    You can make it more useful and easier to access by pinning the sidebar.

    Close radius

    You can use the radius at the corners of the blocks according to your taste by closing/opening it.

  • Choose the color combination that reflects your taste
    Background images
    Color gradient backgrounds
Back