Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ditari i "forumit"

I dashur ditar
Du me dit kush asht ai djale qe me shfaqet ne andrra.
Mbrame e pashe prape.
E shoh shume shpesh por nuk e di kush asht.
Se kam pa kurre ne jeten teme.
Por ne ato andrra jam ma e lumtun se kurre ju betohem.
Ndihem si nuk jam ndje kurre per asnji mashkull.
Per askend ne bote.
E di se e dashuroj aty.
Dhe mbrame isha e dashurume shume.
Isha e lumtun shume.
Shume.
Dhe puthjet e tija ala me duket se i ndjej ne buzet e mia.
M'duket sikur me ka puth taman.
Nuk ja mbaj mend fytyren.
Por ne anderr e kujtoj gjithmone.
I mbaj mend vetem floket e zinj.
Kaq dhe gishtat e mi qe i kaloj aty.
Kush asht ai seriozisht.
Pse e shoh ne anderr.
A me sheh edhe ai mu?
A thu shohim te njejten anderr?
A thu me kerkon?
A thu i kujtohem?
He mi dreq se kan qene ato deshmitaret e jehovait mos bej dhe ti kshu ??
 
I dashur ditar
U be kohe qe nuk lexohemi...si ke qene?
Un shume mire,cuditerisht.Si?Pse i kam syte e kuq?
Se nuk kam fjetur pothuajse fare. Gjithe naten kisha ne vesh nje Bum Bum dhe te qeshura histerike.
Hahahahahaha jo jo nuk isha i pire. Thjesht komshiet e mia studente kishin nje ditlindje.Nje cast e kapa veten duke levizur kemben sipas ritmit te muzikes.Per nje moment mendova ti trokisja,po pertova te vishesha dhe sdoja ti beja nder,se mund tme ftonin brenda.Sot kur dola mora vesh qe e kishte ditlindjen njefare Dita dhe mbushte 20 vjec.I kishin lene nje dedikim ne asfalt posht pallatit.Sa romantiqueee ? Aty ja bera hallall Dites nje nate pa gjume.Nejse se u zgjata shume.Gjithsesi "Today is a big day",per detajet flasim dite tjeter ?
Klm mire ditar,dhe mos ja trego te gjitheve per sa te thashe.Bye!
 
I dashur ditar
U be kohe qe nuk lexohemi...si ke qene?
Un shume mire,cuditerisht.Si?Pse i kam syte e kuq?
Se nuk kam fjetur pothuajse fare. Gjithe naten kisha ne vesh nje Bum Bum dhe te qeshura histerike.
Hahahahahaha jo jo nuk isha i pire. Thjesht komshiet e mia studente kishin nje ditlindje.Nje cast e kapa veten duke levizur kemben sipas ritmit te muzikes.Per nje moment mendova ti trokisja,po pertova te vishesha dhe sdoja ti beja nder,se mund tme ftonin brenda.Sot kur dola mora vesh qe e kishte ditlindjen njefare Dita dhe mbushte 20 vjec.I kishin lene nje dedikim ne asfalt posht pallatit.Sa romantiqueee ? Aty ja bera hallall Dites nje nate pa gjume.Nejse se u zgjata shume.Gjithsesi "Today is a big day",per detajet flasim dite tjeter ?
Klm mire ditar,dhe mos ja trego te gjitheve per sa te thashe.Bye!
?????
 
Mirmbrema ditar!
A te thashe "Today is a big day"?
Ashtu ishte.Pata dy surpriza,njera e papritur po shume e bukur,tjetra me e pakendeshme smund te behej,por qe e prisja.Megjithate me e bukura fillon tani.Detaje spo te jap se kthen ndonje gote ti dhe flet lart e poshte ?
Klm ditar,spo te them naten se mund te kemi zhvillemi te tjera.
 
Hello ditarrrrrr!!!

Po qe kane filluar me dalin parashikimet mua?Te thashe qe me e bukura fillon tani dhe plasi gallata. Sikur mos mjaftonte cka ndodh ne forum,me personazhe vip qe po na bashkohen,vendas dhe te huaj ?? na del dhe nje gjyqtare qe betohet ke noteria,presidenti qe thote sme plas per fletoren zyrtare etj etj. O cu kenaqem..... ika ditar ika se sdua te humbas asgje. Bye bye!
 
Hello ditarrrrrr!!!

Po qe kane filluar me dalin parashikimet mua?Te thashe qe me e bukura fillon tani dhe plasi gallata. Sikur mos mjaftonte cka ndodh ne forum,me personazhe vip qe po na bashkohen,vendas dhe te huaj ?? na del dhe nje gjyqtare qe betohet ke noteria,presidenti qe thote sme plas per fletoren zyrtare etj etj. O cu kenaqem..... ika ditar ika se sdua te humbas asgje. Bye bye!
Ma dergo pak linkun ???
 
Ditarush...per here te pare po derdh shkronjat e tastieres se smartphonit mbi ty. Ti nuk flet, vetem degjon, por me beso qe fal shume dashuri se sa zemra prej akulli shekullor e disave brenda dhe jashte botes virtuale. Une jam nje bjonde naive, here here marr nuancat e nje budallqeje..."Do e zgjidh"- thashe me vete...do lyej floket...do kthehem ne origjine e pastaj do jete me mire...por ndoshta kete naivitetin e kam te natyrshem...I kaloj ditet duke punuar me egon qe dukshem vesh personalitetin tim per ta bindur veten qe edhe gomari fluturon nese te gjithe e besojne kete...por prap smundem...mbyll deren e dhomes e zhgenjyer qe bota qe po le jashte nuk eshte me e mire pavarsisht perpjekeve te mija...dhe hap deren virtuale...per tu perballur me nje bote qe flet shume pa thene asgje...mundohem edhe ketu ti kontribuoj por eshte mision i pamundur...sepse ketu urrejtja dhe frustracioni jane ulur kembe per mbi kembe mbi fron e duket sikur me thone...he bjonde budallaqe...erdhe prap...eshte koha te argetohemi...
 
Te noterit pra ???se po shoh gjithandej qe flitet per ket betimin para noterit por spo gjej linkun
Ti pret te kete pamje te betimit para noterit?jo e lal,thjesht lajmi qarkulloi
 
Ditarush..erresire diten e naten...erresire jashte e brenda...erresire edhe brenda shpirtit te shume njerezve...ndonjehere ftohtesia e dimrit me duket me e meshirshme dhe e ngrohte se sa mungesa e humanizmit tek disa qënie qe une sta them dot ekzaktesisht cfare jane...kohe te errta ditar...i kam harruar ngjyrat...shoh vetem terr...ndonjehere me duket sikur dielli ka ngrire...edhe bora bie e zeze...dorezohem ditar...
 
I dashur ditar.
Gjate ketij muaji me merr malli per shum njerez,edhe pse jam e sigurt se ata nuk i merr malli per mua.
E rendesishme eshte qe kte here nuk kam bere gabim sic beja dikur,qe u shkruaja.
Mesa duket qenka e vertete qe vetem lindim e vetem vdesim.
Ne momentet me kritike te jetes time,askush nuk eshte ketu per t'me thene nje fjale te mire.
Jam e mbyllur ne nje labirint ku nuk ka as hyrje,e as dalje.
Te thone te besosh,por nuk kam me shprese per te besuar.
Te premtoj se nuk do shkruaj me ketu,edhe kur te jem e lumtur.
 
Hey ditar pershendetje!
A te mori malli?Mire mire kam qene shyqyr zotit.Si? Ku kam humbur? Epo muaj dhjetor ditar,festa neper kembe, urime,dhurata.Do dhe ti dhurate? Kte vit ska dhurate per ty se sje sjelle mire, po mos me ngaterro se desh harrova ca do te thoja.
A e ke vene re miku im sa jane shtuar ata qe hane ne pjatat ku kane peshtyre njehere? Probem te madh kane ditar po zoti e beft mire. Ika tani se ti muhabet do. Mire mbetsh dhe ji pozitiv se po vine Krishtlindjet ?
 
I dashur ditar,
Ndjesë që të kam harruar, dhe shpresoj që së shpejti të fshi pluhurin që të ka zabtuar në kopertinë. ?
 
I dashur ditar,iku dhe ky vit sa hap e mbyll syte!
Me te mirat e te keqijat e veta por iku. Sic kishte termet kishte dhe qetesi
Sic kishte shi kishte dhe diell
Nje vit qe shenoi gjurme ne jeten time,me dha lumturi por me dha dhe zhgenjime por sdua te merzitem e as te behem pesimiste pasi zoti me nje dore na hedh dhe me tjetren na pret!
U rrita e u bera kaq skam kerkuar ndonjeher dhurate per fundvit e as kam besuar ne babagjysin e vitit te ri!
As kete vit sdo e bej por thjesht dua te shpresoj dhe te lutem per me shume qetesi ne zemrat tona!
Po duam kafshet me shume sesa njerezit !
Prinderit po cohen ne azil dhe kafshet po mbahen ne shtepi!
Po kerkojme gjithmone e me shume te rrime vetem me nje cope tel ne dore sesa me familjen apo shoqerine!
Na i zbut zemrat tona te ngurta o zot?
 
i dashur babagjysh, s' të jam.drejtuar as me letra imagjinare në vegjëli por vazhdoj të jem brenda meje po aq fëmijë, saqë ende vazhdoj të besoj pak tek ty, tek ekzistenca jote dhe në shpirtin tënd të festës.

Të lutem, a mund të na sjellësh më shumë dashuri, më shumë kohë që ta kalojmë me njëri-tjetrin, më shumë mirëkuptim, më shumë përqafime, më pak luftë, me shumë ushqim atyre që nuk e kanë, më shumë durim për ata që e kanë humbur dhe më shumë buzëqeshje.

Të lutem babagjysh ma dekoro shpirtin me ngjyra, me shpresë, vullnet, besim e forcë për t'i bërë ballë më shumë sfidave të jetës ku sapo i kapërcej ndodh diçka që më gjunjëzon...

Unë e di që ti në polin e veriut strehohesh por më beso që dhe shpirti im është strehuar në dimër, këto ' akujt"që më.janë formuar duhet të shkrijnë...

Babagjysh e di ti që kjo jetë u duket një shekull të mjerëve dhe një moment të lumturve?
Vdekja nuk ndahet me te tjeret siç ndahen te mirat e gëzimet...
Askush nuk shkon ne kerkim te pikellimit...
Fal dashuri aty ku mungon, bashkoi gurbetqarët me familjet e tyre, bashkoi të dashuruarit, bëji distancat sa më të afërta, jepu shpresë të rinjëve, dhe sa më shumë fat e buzëqeshje fëmijëve,.ndaj babagjysh meri në konsideratë dëshirat e mia...
Unë po e mbyll letrën me shpresën se do vish nga oxhaku :)
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.