Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ç'kemi ca bone a je tu ardh me pi kafe ☕

Nuk pihet kafe ! Uje edhe mjafton! Spo bejme muhabet shoqeror , jemi ne nje seminar ku jepen argumenta dhe fakte edhe jo kuturu! :p

I nderuar Topboy,

pike se pari dua tju falenderoj qe me dhate mundesine qe te ulemi e te diskutojme nje teme kaq sensitive per shoqerine tone.
Kuptoj mjaft mire qendrimin tuaj , por do ju lutesha te mos beheshit paragjykues perpara nje realiteti dhe fakti qe shoqeria jone Shqiptare eshte patriarkale dhe si te tille, e ka te veshtire qe ta pranoje lidershipin e nje femre!
Por fakt! Ju meshkujt cfare po beni? E keni ne dore pushtetin edhe lejoni qe shume gra te vriten sepse kemi mendesi te semure , lejoni dhunen ne familje, lejoni rryfshetin / favore seksuale ne kembim te nje pozicioni?
Ku e dini ju sesi jemi ne , nese se kemi patur kete mundesi?
Pse jemi te brishta, jemi po aq te forta sepse kemi shume pika qe ju si keni:

1. Politika me te mira ne lejen e maternitetit dhe kujdesit te femijeve,
2. Do kishte me pak korrupsion, kjo eshte vertetuar nga nje studim i bere ne vitin 2019 ne lidershipin e femrave ne bote,
3. Jemi natyre me empatike, kjo lejon qe te kemi ligje me te pranueshme per cdo vend.
4. Arrijme me kollaj ne marreveshje sepse jemi natyre bashkepunuese dhe komunikuese!
5. Do rrisnim ekonomine e vendit.
6. Sipas OKB, pjesemarrja e grave ne lidership rrit qendrueshmerine dhe cilesine e paqes.
7. Gratë gjithashtu kanë më pak gjasa të bien pre e 'oportunizmit politik' apo manipulimit të përdorur nga politikanët për të qëndruar në pushtet.
8. Ne bejme qe te gjithe te jemi te perfshire ne shoqeri, e gjitheve u jepet mundesia:)
9. Gratë udhëheqëse janë të njohura për të prioritizuar shëndetin dhe arsimin, duke ndihmuar në formimin e një shoqërie më të shëndetshme dhe më sensibël

Te keshilloj ti hedhesh nje sy , edhe njehere te vetme mendo jashte kesaj dritareje qe neve na karakterizon.
Pres opnionin/argumentin tuaj. :D


Pershendetje,
Blue
Atehere.
Pike se pari, un nuk jam dakort me vrasjet cfaredolloj vrasje te jete, qoft meshkujt ose femrat ose femijet, jam kundra kesaj, dhe gjithmone jam kundra dhunes te cfaredo forme qofte ajo.
Pushtetin mund ta mari kushdo, dhe jam shum dakort me kete pjese, e rendesishme eshte ta mari dikush qe ti sherbeje popullit per mire.
Un nuk lejoj dhune, dhe besoj si puna ime ka shum meshkuj qe e denojne dhunen sidomos ndaj nje femre.
E dashur Blue, po flasim per femrat dhe fillove duke u justifikuar, por ka dhe nga ato femra Blue qe nxjerrin cuna ne prite qe te vriten, ka nga ato femra qe kan vra kalamojt e vet, ka nga ato femra qe kan helmuar vjerren dhe vjerrin, etj. Sic ka dhe meshkuj qe ca nuk bojn, kshuqe eshte njesoj per te dyja gjinit.
Pjesa qe diskutojme ketu, eshte edhe ne forme batute ndonjeher, por sinqerisht do e diskutonim me kenaqesi por nuk kam shum mundesi per tu menduar dhe per te argumentuar shum fare, sepse jam dhe ne pune njekohesisht. Nje shembull te thjeshte do te jap: Ne fillimin e njerezimit, zoti krijoi adamin dhe even, dhe i ndaloi te hanin frutet e nje peme te vetme, dhe femra nuk pyeti zotin, dhe e hengri frutin. Kshuqe femra nuk pyeti per zotin imagjino te tjerve :p
 
Atehere.
Pike se pari, un nuk jam dakort me vrasjet cfaredolloj vrasje te jete, qoft meshkujt ose femrat ose femijet, jam kundra kesaj, dhe gjithmone jam kundra dhunes te cfaredo forme qofte ajo.
Pushtetin mund ta mari kushdo, dhe jam shum dakort me kete pjese, e rendesishme eshte ta mari dikush qe ti sherbeje popullit per mire.
Un nuk lejoj dhune, dhe besoj si puna ime ka shum meshkuj qe e denojne dhunen sidomos ndaj nje femre.
E dashur Blue, po flasim per femrat dhe fillove duke u justifikuar, por ka dhe nga ato femra Blue qe nxjerrin cuna ne prite qe te vriten, ka nga ato femra qe kan vra kalamojt e vet, ka nga ato femra qe kan helmuar vjerren dhe vjerrin, etj. Sic ka dhe meshkuj qe ca nuk bojn, kshuqe eshte njesoj per te dyja gjinit.
Pjesa qe diskutojme ketu, eshte edhe ne forme batute ndonjeher, por sinqerisht do e diskutonim me kenaqesi por nuk kam shum mundesi per tu menduar dhe per te argumentuar shum fare, sepse jam dhe ne pune njekohesisht. Nje shembull te thjeshte do te jap: Ne fillimin e njerezimit, zoti krijoi adamin dhe even, dhe i ndaloi te hanin frutet e nje peme te vetme, dhe femra nuk pyeti zotin, dhe e hengri frutin. Kshuqe femra nuk pyeti per zotin imagjino te tjerve :p

@TopBoy si perfundim ! Eshte teme e gjere! Sic ka femra/ nena te keqija ka dhe meshkuj /baballare te keqinj!
Love and peace, perfshijme te gjithe njeri - tjetrin ne leadership dhe kjo teme mbaroi :)
Patjeter qe bejme shaka apo komentojme dicka ne forum se sdo bejme lufte 😂
Te uroj pune te mbare e klb sot ;)

Te pershendes
Blue
 
@TopBoy si perfundim ! Eshte teme e gjere! Sic ka femra/ nena te keqija ka dhe meshkuj /baballare te keqinj!
Love and peace, perfshijme te gjithe njeri - tjetrin ne leadership dhe kjo teme mbaroi :)
Patjeter qe bejme shaka apo komentojme dicka ne forum se sdo bejme lufte 😂
Te uroj pune te mbare e klb sot ;)

Te pershendes
Blue
Jo pervec te gjithave shaka e gallata do bojm, por eshte nga te dyja palet e njejta gje eshte, te them dicka, kur mer pushtet ste len njeri me bo sipas kokes vet sidomos ne shqiperi te komandon bota.
Un pro paqes gjithmone, nuk ka si paqja, dhe me kaluar mire gjithmone, me qesh me qen ne qejf. :D
Blue, te pershendes, dhe te falenderoj per kete bashkbisedim shum te shkurter, por shum te kendshem :D
Te uroj vetem te mira, dhe kalofsh sa me mire ne vazhdim.

Te pershendes
TopBoy :p
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.