Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ç'kemi ca bone a je tu ardh me pi kafe ☕

erdha , marrim dhe anza ; )
uee me kape ne befasi, te them te drejten nuk isha pergatit te thoje erdha :p
Mer cin dush ska gjo :p vetem hajde, per kafe ee se mos na porosit salep :p
 
uee me kape ne befasi, te them te drejten nuk isha pergatit te thoje erdha :p
Mer cin dush ska gjo :p vetem hajde, per kafe ee se mos na porosit salep :p
po mo pse ca ka kafe shoqerore po ate salepin pije vet ;p
un po mar caj lol
 
po mo pse ca ka kafe shoqerore po ate salepin pije vet ;p
un po mar caj lol
asiher ne bote se kam provu dhe se pij sa te kem jeten, qy nga emri mo salep ca pret ti hahahahaha
 
Ca eshte salepi vertet,e kam lexuar ne menu neper lokale por kurre se kam porositur ta provoj😅
eshte pije qe e perdorin shume ne Turqi e kto vendet e lindjes se mesme .
behet nga lule pastaj ne forme pluhuri pihet si kakao por e bardhe , ka shije te lezecme lol
 
@Blue_butterfly hajde pim i kafe, ulemi ta diskutojme iher kte punen e femres kryeministre, se qeka muhabet interesant :p
 
@Blue_butterfly hajde pim i kafe, ulemi ta diskutojme iher kte punen e femres kryeministre, se qeka muhabet interesant :p
Nuk pihet kafe ! Uje edhe mjafton! Spo bejme muhabet shoqeror , jemi ne nje seminar ku jepen argumenta dhe fakte edhe jo kuturu! :p

I nderuar Topboy,

pike se pari dua tju falenderoj qe me dhate mundesine qe te ulemi e te diskutojme nje teme kaq sensitive per shoqerine tone.
Kuptoj mjaft mire qendrimin tuaj , por do ju lutesha te mos beheshit paragjykues perpara nje realiteti dhe fakti qe shoqeria jone Shqiptare eshte patriarkale dhe si te tille, e ka te veshtire qe ta pranoje lidershipin e nje femre!
Por fakt! Ju meshkujt cfare po beni? E keni ne dore pushtetin edhe lejoni qe shume gra te vriten sepse kemi mendesi te semure , lejoni dhunen ne familje, lejoni rryfshetin / favore seksuale ne kembim te nje pozicioni?
Ku e dini ju sesi jemi ne , nese se kemi patur kete mundesi?
Pse jemi te brishta, jemi po aq te forta sepse kemi shume pika qe ju si keni:

1. Politika me te mira ne lejen e maternitetit dhe kujdesit te femijeve,
2. Do kishte me pak korrupsion, kjo eshte vertetuar nga nje studim i bere ne vitin 2019 ne lidershipin e femrave ne bote,
3. Jemi natyre me empatike, kjo lejon qe te kemi ligje me te pranueshme per cdo vend.
4. Arrijme me kollaj ne marreveshje sepse jemi natyre bashkepunuese dhe komunikuese!
5. Do rrisnim ekonomine e vendit.
6. Sipas OKB, pjesemarrja e grave ne lidership rrit qendrueshmerine dhe cilesine e paqes.
7. Gratë gjithashtu kanë më pak gjasa të bien pre e 'oportunizmit politik' apo manipulimit të përdorur nga politikanët për të qëndruar në pushtet.
8. Ne bejme qe te gjithe te jemi te perfshire ne shoqeri, e gjitheve u jepet mundesia:)
9. Gratë udhëheqëse janë të njohura për të prioritizuar shëndetin dhe arsimin, duke ndihmuar në formimin e një shoqërie më të shëndetshme dhe më sensibël

Te keshilloj ti hedhesh nje sy , edhe njehere te vetme mendo jashte kesaj dritareje qe neve na karakterizon.
Pres opnionin/argumentin tuaj. :D


Pershendetje,
Blue
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.