Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Chat Shqip

Chati më i madh Shqipëtar Takohu.com

Futu në Chat !

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Çfarë i bën meshkujt të lumtur?

Shtrohet pyetja, perse besoni ne cdo gje qe mendoni?
A ju ka mesuar jeta se shpesh here ajo cka keni mendu, nuk ka qene ashtu :D?
Padiskutim qe po nese prsh ti futesh te mendja ime do tmerrohesh nga kaosi imagjinar qe eshte aty brenda pasi parashtroj pyetje pafund dhe pasi bej rolin e hetueses dal ne konkluzionin qe 90% te mendimeve kan qen te sakta 10% qe mbetet me detyron te kerkoj falje.
-femra ka instikt ??qe i kupton gjerat pa folur nje mashkull pamvarsisht nese shpesh ben rolin e bjondes ?
 
Padiskutim qe po nese prsh ti futesh te mendja ime do tmerrohesh nga kaosi imagjinar qe eshte aty brenda pasi parashtroj pyetje pafund dhe pasi bej rolin e hetueses dal ne konkluzionin qe 90% te mendimeve kan qen te sakta 10% qe mbetet me detyron te kerkoj falje.
-femra ka instikt ??qe i kupton gjerat pa folur nje mashkull pamvarsisht nese shpesh ben rolin e bjondes ?

Instikti ne kete rast me shume eshte i kategorise se paragjykimit, e paragjykimi eshte genjeshtra me e madhe. Fakti qe i beni vetes pyetje te pafundme, me ben te kuptoje mua se ne ato 90% te rasteve, nuk e keni kuptuar as vetveten, vetem se e keni koklavitur situaten (mendimi im).

Ndersa ai 10% qe te detyron te kerkosh falje, mendoj se duhet te rritet, te balancohet, perndryshe, une e konsideroje nje femer me 10% insitikt te kerkimit te faljes, si tip mendjemadhe, gje qe s'me ben mua si mashkull te lumtur, qe te mos dalim nga tema komplet :p
 
Instikti ne kete rast me shume eshte i kategorise se paragjykimit, e paragjykimi eshte genjeshtra me e madhe. Fakti qe i beni vetes pyetje te pafundme, me ben te kuptoje mua se ne ato 90% te rasteve, nuk e keni kuptuar as vetveten, vetem se e keni koklavitur situaten (mendimi im).

Ndersa ai 10% qe te detyron te kerkosh falje, mendoj se duhet te rritet, te balancohet, perndryshe, une e konsideroje nje femer me 10% insitikt te kerkimit te faljes, si tip mendjemadhe, gje qe s'me ben mua si mashkull te lumtur, qe te mos dalim nga tema komplet :p
Ose ai 10% do te thote nje femer e cila nuk shkakton debate apo situata per kerkim falje (ja mendoje njeher ??)
 
Ose ai 10% do te thote nje femer e cila nuk shkakton debate apo situata per kerkim falje (ja mendoje njeher ??)

Patjeter duhet te shkaktohen debatet apo situatat per kerkim falje. Ne te kunderten, s'do e marresh vesh kurre mentalitetin, karakterin dhe cilesite e personit me t'cilin e ke ne plan ta kalosh jeten :D
 
Patjeter duhet te shkaktohen debatet apo situatat per kerkim falje. Ne te kunderten, s'do e marresh vesh kurre mentalitetin, karakterin dhe cilesite e personit me t'cilin e ke ne plan ta kalosh jeten :D
Ta plotesoj nje CV un ??
Me gjeni nje kandidat te mire ??
 
Ta plotesoj nje CV un ??
Me gjeni nje kandidat te mire ??

Rrite perqindjen qe te thash, do rritet edhe nr i kandidateve ? ?
 
Rrite perqindjen qe te thash, do rritet edhe nr i kandidateve ? ?
Njeriu padiskutim duhet te formohet cdo dite dhe me teper por nese ndryshon thelbin i bie ke formuar nje personalitet qe ti deshiroje ??
Besoj se disa gjera ne karakterin e njeriut duhen len pa prekur dhe ngacmuar ndryshe sdo isha un/ti por do ishim ata qe do na binte maska shume shpejt etj,etj.....
Dola nga tema sorry ?
 
Te dashur meshkuj, lumturia juaj nuk varet nga askush , ne jemi celsi i vetes tone edhe cdo gje esht ne menyren si ne i perceptojme gjerat, neqoftese je i lumtur me veten ke cdo gje qe te nevojitet.
 
Njeriu padiskutim duhet te formohet cdo dite dhe me teper por nese ndryshon thelbin i bie ke formuar nje personalitet qe ti deshiroje ??
Besoj se disa gjera ne karakterin e njeriut duhen len pa prekur dhe ngacmuar ndryshe sdo isha un/ti por do ishim ata qe do na binte maska shume shpejt etj,etj.....
Dola nga tema sorry ?

Une e quaj kete "Pershtatje". Mund t'i pershtatesh, apo te them me ndryshe, duhet t'i pershtaten partneret njeri-tjetrit, dhe kete mund ta bejne duke qene edhe vetvetja ne anen tjeter, apo duke mos formuar karakter tjeter. Une cdohere kam thene dhe i mbetem besnik "Ji vetvetja". Fakti qe mashkulli apo femra leshojne pe, ndryshojen ne ca gjera ne forme te pershtatjes, nuk don te thote se u shkrive apo karakteri yt humbi, personaliteti yt u ndryshua. Pikerisht mendoj se ky eshte nder problemet kryesore pse meshkujt apo femrat nuk jane te lumtura me partneret e tyre, per shkak te "Kryeneqesise", apo sic e kane serbet nje thenje "Ja sam Ja (Une jam une)". -

Po filluam te jemi ata qe jemi, duke mos ngacmuar ngapak ne karakterin e njeri-tjetrit, do t'kemi dite te zeza me shume se te bardha.
 
?? rendesi ka qe 5 min jeni te lumtur ???

Ketu eshte problemi, a keni dicka tjeter ne dore, qe te na jepni neve meshkujve momente te tilla lumturie me nga 5 minuta :p

Po sikur te mbyllet goja 5minuta, po sikur te leshoje pe 5minuta, po sikur te ndegjoje 5minuta, hee si thuaaa ? ? ? ?
 
Une i lumtur jam gjithmone , po nuk e di pse jam . Mbase duhet te le drogen dhe ti futem palestres ... pastaj te merzitem me pasqyren ??
 
Ketu eshte problemi, a keni dicka tjeter ne dore, qe te na jepni neve meshkujve momente te tilla lumturie me nga 5 minuta :p

Po sikur te mbyllet goja 5minuta, po sikur te leshoje pe 5minuta, po sikur te ndegjoje 5minuta, hee si thuaaa ? ? ? ?
Jo jo shum po lyp ?
 

Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

  • Wide/Narrow view

    You can control a structure that you can use to use your theme wide or narrow.

    Grid view forum list

    You can control the layout of the forum list in a grid or ordinary listing style structure.

    Picture grid mode

    You can control the structure where you can open/close images in the grid forum list.

    Close sidebar

    You can get rid of the crowded view in the forum by closing the sidebar.

    Fixed sidebar

    You can make it more useful and easier to access by pinning the sidebar.

    Close radius

    You can use the radius at the corners of the blocks according to your taste by closing/opening it.

  • Choose the color combination that reflects your taste
    Background images
    Color gradient backgrounds
Back