Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Chat Shqip

Chati më i madh Shqipëtar Takohu.com

Futu në Chat !

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Çfarë i bën meshkujt të lumtur?

Te mos e ngris zerin, sidomos ne prani te te tjereve, edhe kjo mendoj se i ben t'lumtur t'gjithe meshkujt pa dallim. Diskutimi me i mire per zgjedhjen e cdo lloj mosmarreveshje eshte vetmia, dhoma e çiftit, por jo ne publik.
Baba im ka ide te qarta?
 
Te mos e ngris zerin, sidomos ne prani te te tjereve, edhe kjo mendoj se i ben t'lumtur t'gjithe meshkujt pa dallim. Diskutimi me i mire per zgjedhjen e cdo lloj mosmarreveshje eshte vetmia, dhoma e çiftit, por jo ne publik.
Shume e drejte!
Qe duhet te ndodhe!
Por kur e cojne zerin ne tavan burrat!
Si tja kethejme!?
 
Me qetesi me dashuri ulen gjakrat?
Jo gjithnje!
Por dua te mendoj se do jene gjithnje keshtu!
Qe te jete si fakt!
Jo vetem fjale!
Por uroj qe cdo njeri te gjeje zgjidhjen!
Permes mirkuptimit!
Por dyshoj te ndodhe!
Se do ngeleshin gjykatat pa pune!
?
 
Jo gjithnje!
Por dua te mendoj se do jene gjithnje keshtu!
Qe te jete si fakt!
Jo vetem fjale!
Por uroj qe cdo njeri te gjeje zgjidhjen!
Permes mirkuptimit!
Por dyshoj te ndodhe!
Se do ngeleshin gjykatat pa pune!
?
Pertej shakase, nuk i kam kuptuar kurre njerezit qe ulurasin ne nje debat apo ku Di une! Njeri duhet te hap rruge! Ne nje mardhenie mashkull femer mendoj qe femra me zerin e saj melodioz mund te zbus dhe luanin?
Ndaj hap rruge degjo observe see body language and all that shit pastaj when he calms down fillo me qetesi tek e tek e tek?
 
Pertej shakase, nuk i kam kuptuar kurre njerezit qe ulurasin ne nje debat apo ku Di une! Njeri duhet te hap rruge! Ne nje mardhenie mashkull femer mendoj qe femra me zerin e saj melodioz mund te zbus dhe luanin?
Ndaj hap rruge degjo observe see body language and all that shit pastaj when he calms down fillo me qetesi tek e tek e tek?

Fiks !

Femra eshte ajo qe ka me shume ne dore situaten per ta qetesuar, dhe nese e ben te kunderten, mashkulli per nga vet natyrshmeria e tij s'do t'leshoje pe, nese ne cdo fjale qe e thote, ka kundershtime, ngritje te zerit, gjeste te pahijshme, etiketime te ndryshme etj etj.
 
Pertej shakase, nuk i kam kuptuar kurre njerezit qe ulurasin ne nje debat apo ku Di une! Njeri duhet te hap rruge! Ne nje mardhenie mashkull femer mendoj qe femra me zerin e saj melodioz mund te zbus dhe luanin?
Ndaj hap rruge degjo observe see body language and all that shit pastaj when he calms down fillo me qetesi tek e tek e tek?
Shume e vertet!
Por ndodhe shume pak kjo gje!
Shpresoj te ndryshoj!
?
 
Fiks !

Femra eshte ajo qe ka me shume ne dore situaten per ta qetesuar, dhe nese e ben te kunderten, mashkulli per nga vet natyrshmeria e tij s'do t'leshoje pe, nese ne cdo fjale qe e thote, ka kundershtime, ngritje te zerit, gjeste te pahijshme, etiketime te ndryshme etj etj.
Duhet te jene te dy palet!
Mendoj une qe te futen ne rrugen e komunikimit!
Sepse gjithnje meret si nje superioritet!
Nese gjithnje vetem nje hap rruge!
Duhen te dy te alternuar!
 
Duhet te jene te dy palet!
Mendoj une qe te futen ne rrugen e komunikimit!
Sepse gjithnje meret si nje superioritet!
Nese gjithnje vetem nje hap rruge!
Duhen te dy te alternuar!
Si fillim duhet ti kuptosh boten atij! Of course komunikimi eshte celesi
 
Duhet te jene te dy palet!
Mendoj une qe te futen ne rrugen e komunikimit!
Sepse gjithnje meret si nje superioritet!
Nese gjithnje vetem nje hap rruge!
Duhen te dy te alternuar!

Celesi i cdo zgjidhje te problemeve apo keqkuptimeve eshte menyra e komunikimit. Ketu hyn respekti dhe dashuria qe kane palet per njeri-tjetrin. Nese respekti eshte ne nivelin e duhur, edhe menyra e komunikimit do t'jete e suksesshme, perndryshe, sado qe te jete njeri apo tjetri i qete a ku ta di une cfare, nese nuk ka respekt dhe dashuri te mjaftueshme, edukate te te folurit, kulture etj, cdo gje do t'jete e kote, nese jo aty per aty, skenat e pahijshme do te perseriten vazhdimisht.
 
Celesi i cdo zgjidhje te problemeve apo keqkuptimeve eshte menyra e komunikimit. Ketu hyn respekti dhe dashuria qe kane palet per njeri-tjetrin. Nese respekti eshte ne nivelin e duhur, edhe menyra e komunikimit do t'jete e suksesshme, perndryshe, sado qe te jete njeri apo tjetri i qete a ku ta di une cfare, nese nuk ka respekt dhe dashuri te mjaftueshme, edukate te te folurit, kulture etj, cdo gje do t'jete e kote, nese jo aty per aty, skenat e pahijshme do te perseriten vazhdimisht.
Bab krejt te kam ngja bre?
 
Celesi i cdo zgjidhje te problemeve apo keqkuptimeve eshte menyra e komunikimit. Ketu hyn respekti dhe dashuria qe kane palet per njeri-tjetrin. Nese respekti eshte ne nivelin e duhur, edhe menyra e komunikimit do t'jete e suksesshme, perndryshe, sado qe te jete njeri apo tjetri i qete a ku ta di une cfare, nese nuk ka respekt dhe dashuri te mjaftueshme, edukate te te folurit, kulture etj, cdo gje do t'jete e kote, nese jo aty per aty, skenat e pahijshme do te perseriten vazhdimisht.
Patjeter!
Duhet!
Por jam pak skeptike ne kete gje!
Nuk them qe nuk ka cifte qe zgjedhin!
Problem me ane te komunikimit!
Por me keqardhe e them jane nje %e ulet!
Per aq kohe sa burri kur vjen nga puna!
Nuk e pyet gruan a u lodhe!
Dhe njekohesisht dhe gruaja nuk pyet burrin!
Por fillojne i bejne njeri tjetri!
Inventarin se sa kohe te lire kane pasur!
Do kete mungese dhe komunikimi!
??
 
Patjeter!
Duhet!
Por jam pak skeptike ne kete gje!
Nuk them qe nuk ka cifte qe zgjedhin!
Problem me ane te komunikimit!
Por me keqardhe e them jane nje %e ulet!
Per aq kohe sa burri kur vjen nga puna!
Nuk e pyet gruan a u lodhe!
Dhe njekohesisht dhe gruaja nuk pyet burrin!
Por fillojne i bejne njeri tjetri!
Inventarin se sa kohe te lire kane pasur!
Do kete mungese dhe komunikimi!
??

Gruaja duhet te jete e atille saqe kur burri vjen nga puna, me te shiquar ne syte e saj harron lodhjen, hiq pa e pyetur ajo asgje :p
 
Gruaja duhet te jete e atille saqe kur burri vjen nga puna, me te shiquar ne syte e saj harron lodhjen, hiq pa e pyetur ajo asgje :p
Dhe burri me nje tufe me lule!
Ti thote eja zemer se do dalim jashte!
?
 
Dhe burri me nje tufe me lule!
Ti thote eja zemer se do dalim jashte!
?

Jo jo, nuk shkon ashtu. Pse kete e pret ti menjehere si t'vjen burri ta zeme nga puna?
Ndoshta pak caste me vone si thua :p ?
 
Heuuu
Kujt ja bone golin ??se kush u dogje itu?

Shtrohet pyetja, perse besoni ne cdo gje qe mendoni?
A ju ka mesuar jeta se shpesh here ajo cka keni mendu, nuk ka qene ashtu :D?
 

Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

  • Wide/Narrow view

    You can control a structure that you can use to use your theme wide or narrow.

    Grid view forum list

    You can control the layout of the forum list in a grid or ordinary listing style structure.

    Picture grid mode

    You can control the structure where you can open/close images in the grid forum list.

    Close sidebar

    You can get rid of the crowded view in the forum by closing the sidebar.

    Fixed sidebar

    You can make it more useful and easier to access by pinning the sidebar.

    Close radius

    You can use the radius at the corners of the blocks according to your taste by closing/opening it.

  • Choose the color combination that reflects your taste
    Background images
    Color gradient backgrounds
Back