Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A mendoni se aborti është zgjidhje?

A mendoni se aborti është zgjidhje?

  • Absolutisht kunder pasi eshte nje krim

    Votimi: 26 45.6%
  • Jam pro abortit gjate 3 muajve te pare

    Votimi: 4 7.0%
  • Jam pro abortit vetem kur rrezikohet shendeti i nenes

    Votimi: 18 31.6%
  • Jam pro abortit vetem ne raste abuzimi seksual

    Votimi: 4 7.0%
  • Jam totalisht pro abortit

    Votimi: 5 8.8%

  • Gjithsej votues
    57
Jam totalisht kundra dhe nese do rrezikoja jeten time do pranoja te vdisja bashk me engjellin tim nuk mund te jem egoiste te shpetoj veten dhe te vras femijen tim
E nëse do kishe fëmij të tjerë që kan nevoj për ty?
Si do veproje?
 
Absolutisht kundra vetem ne rastet kur rrezikohet jeta!
Eshte nje privilegj te mbash jete dhe te japesh jete. Do e konsideroja nje mrekulli ajo qe ndodh ne trupin e femres, kur brenda teje rritet nje zemer te ciles ti i fale rrahjet?
 
Ne rastet kur femija ka probleme serioze ne zhvillim apo rrezikon jeten e Nenes, aborti eshte i pashmangshem. Aborti ne kushte normale eshte totalisht i pajustifikueshem!
 
Ne rastet kur femija ka probleme serioze ne zhvillim apo rrezikon jeten e Nenes, aborti eshte i pashmangshem. Aborti ne kushte normale eshte totalisht i pajustifikueshem!
Po nëse fëmija është me sindromën down?
 
Absolutisht kundra vetem ne rastet kur rrezikohet jeta!
Eshte nje privilegj te mbash jete dhe te japesh jete. Do e konsideroja nje mrekulli ajo qe ndodh ne trupin e femres, kur brenda teje rritet nje zemer te ciles ti i fale rrahjet?
Nje nga pergjigjet me te bukura dhe me e sakt nuk ka
Jam plotesisht dakort me ty .
 
Me fal qe nderhyra por kam hasur shum ne jet qe te kem kontakte me ata njerez andaj them jo kurr mos ta abortojm veq qe eshte me i veqant nga ne ?
Prandaj pyeta.
Fëmija është i veçantë edhe nëse ka probleme.
Zoti e di pse t'a ka falur ashtu.
E sidoqoftë është bekim ?
 
Prandaj pyeta.
Fëmija është i veçantë edhe nëse ka probleme.
Zoti e di pse t'a ka falur ashtu.
E sidoqoftë është bekim ?
As qe nuk e vej ne dyshim bekim dhe at dy her te fal nje femij dhe njekohsisht dhe nje sprov qe ta tregosh apo deshmosh veten tate yll
 
Ne rastet kur femija ka probleme serioze ne zhvillim apo rrezikon jeten e Nenes, aborti eshte i pashmangshem. Aborti ne kushte normale eshte totalisht i pajustifikueshem!
Berto
Problemi me i madh i njerezimit esht egoizmi!
Kur arein nje bab e non te thot:
Mund te ket probleme..
Ca i bje me qen vec se egoist?!
O lale ne tgjith duhet te kemi parasysh qe Zori modh na sjell ne jet per ti sherby dikujt!(kushdo qoft ai!(
Imagjino sikur parardhesit ton te thoni, ta heq se nuk do jet i afte?!
Kush e percakton aftesin e dikujt?
Nje femije qesh e dhuron buzeqeshje pavetedije.
Qesh e dhuron buzeqeshje me ke i afrohet pa menduar te keqen.
Femija eshte ilaci cdo te keqe.
Jo me kot thon e ka bekuar Zoti nje familje qe ka femije!
Se ne kemi edhe nje shprehje shum te bukur!!!
Pleqeria, si femija!
I bie qe:
Nqs nuk do pleqerine, sdo as femine dhe anasjelltas!
Sic ke qen femije, do jesh edhe pleqeri!
Ka nje arsye te fort qe gjyshet e gjysherit duan me shum niper e mbesa!
Jo mkot thon mjalti, mjaltit!
Ne jemi askushi per te menduar cdo bej e ndodh me nje femije qe esht qumesht, qelibar e sa mezi pret te loz ke nenen e vet!
Ne sjemi askush ti themi qe, kishe probleme nena, qoft dhe femija per ta cuar direkt je qiell!
Nuk pajtohem as me ato qe thone:
Do te vras ndergjegja, sepse prap te egoizmi bejn pjese. Njejte si ata qe jan pro abortit!
Kam pi i got ene e cova gjat, po si burrq qe jena, na takon je te vendosim per shum cka!(e kthej te tradita)
E qep me dy germa te medha.
JO!
 
Por kur mos te jen prezent me prinderit? Si mund te jetoj nje femije me probleme kush do kujdest per te?
Të afërm,shoqata mbase.
Zoti nuk lë kënd në baltë.
E zëmë se ti e linde një fëmijë normal e gjatë jetës ju shfaqën probleme.
Cdo bësh?Un jam me mendimin se Zoti di cfarë jep dhe ku e jep ?
 
Besoj se e keqkuptuat opinionin tim! Nejse... Une thashe ka situata ku aborti eshte thjesht i pashmangshem. Ashtu siç ka situata qe nuk justifikihet.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.