Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

Katër gjëra ia shtojnë fytyrës shkëlqimin: ne dashuri...

1. Devotshmëria.

2. Besnikëria.

3. Bujaria.

4. Njerëzia.

(Imam ibën Kajimi, Allahu e mëshiroftë.)
 
Lumturia arrihet atëherë kur je në gjendje t'i besosh vetes më shumë se tjerëve!
Më shumë Vetëbesim o njerëz!

(Parafrazim)
I bie te jem shume po shume fare e lumtur! Lol
Une mendoj qe pikerisht keta njerez nuk jane te lumtur!
 
Arrin ne nje faze dhe kupton qe s’ke deshire te merresh me broçkulla...
Kush do kupton dhe me pak fjalë, kush s’do te kuptoje, s’te kupton dhe po te rrish me ore apo dit per ta sqaruar...
 
"Që ti sjell dobi vetëm vetes sime, është më e mirë për mua sesa ti sjell dobi të tjerëve, duke dëmtuar veten time".

Ibn Xhewzi رحمه الله
 
Problemi yt i thellë nis me të vërtetë kur përqafon një njeri, të cilit ti duhet t'ia thyeje dhembet...!"
 
Mendon qe inteligjenca eshte çeshtje tuli apo kocke?
Ka sa te duash trushkulura qe jane perfekte ne pamje, siç ka dhe femra inteligjente qe dukshmerine se kane qellim paresor ne jete...
 
Nenshtrimi eshte si puna e rrushit me ferren.
Fillon si per hater, e pastaj behet detyre!

(e huazuar)
 
Nëse je në gjendje që, edhe kur je në vetmi të gjesh prehje dhe qetësi, atëherë ke arritur në nivel të avancuar të komoditetit shpirtëror.
Kjo është rezultat i ndërgjegjes së pastër.

Hoxhë Ekrem Avdiu
 
"Njeriu që nuk lexon nuk ka asnjë avantazh ndaj njeriut që nuk di të lexojë."
- Mark Twain
 
Mësohu të thuash “jo” kur duhet dhe do të thuash "jo''...pa dhënë asnjë shpjegim.
Sepse do të vijë një ditë që do ta paguash shtrenjtë.
Në këtë rast, më mirë lëndo dikë me një "jo'' e mos të të vij keq hiç, se sa të thuash "po'' e ti bësh varrin vetes...
 
Last edited:
Kur gëzohesh për t’mirat e tjetrit e mërzitesh n’sprovat e tij, asht shenjë për zemrën tënde të pastër.
Prandaj sot, nesër e tanë jetën kam me u lutë: Ma jep Zot t’mirën qysh ua due të tjerëve insha'Allah ?

Amin ?
 
“Ti rueju!
Mos nxito me iu hakmarrë çdonjanit. Zoti ka do mënyra interesante që i ban horrat me u shfarue ndërmjetveti.
Ti ngelu papërlyem!”

A.Xh
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.