Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

your crush not playin “hard to get” bro she DOESN’T like you at all xD
 
"Nga të gjitha"kafshët" e krijimit, njeriu është e vetmja që pi pa patur etje, ha pa qenë i uritur dhe flet pa patur asgjë për të thënë"

John Ernest Steinbeck
 
Kush te do vertet nuk te braktis kurr e nese cdo port i mbyllet....ti vdes brenda asaj zemre ?
 
Më duro kështu si jam,përndryshe jam larg i të qenurit i përsosur..
 
Miresjellja te ben personin me te bukur ne bote, pavarsisht se si dukesh se jashtmi.
 
Last edited by a moderator:
Kur e sheh suksesin qe ke arit me djers e me ndershmeri,ja vlen xhdo mundim xhdo sakrific.Nuk ka me cka mund me u krahasu ndjenja e lumturis kur e sheh se kohes ja ke vjel dhe sekondat per me dit se dhe nese kishe dasht me bo me shum nuk ke pas kohe te pashfrytzume,koha eshte arma e njeriut ose me koh e vret deshtimin ose e vret zhvillimin ne xhdo aspekt ?
 
Njerezit e virtytshem dhe me vlera, ku flasin per ide dhe qellime kreative, per mua jane ata qe bejne ndryshimin.
Jane te vecante!
 
Mos i lejo plaget e jetes, te te shnderrojne ne nje person qe nuk je.
Kujtohu gjithmone, se Zoti i njeh zemrat e mira, por pa sprova kurre nuk do arrish tek burimi i lumturise!

(E huazuar) se shpesh harrojme ta shkruajme se jane marre nga Web
 
Të kesh vetëbesim nuk do të thotë të jesh i sigurt se do t'u pëlqesh të gjithë njerëzve, por do të thotë që je i sigurt se pëlqimi e mospëlqimi i tyre nuk do të ndikojë në personalitetin tënd.

(Ilmi Rexhepi)
 
Thjesht duro ?
 
Disa njerëz kanë sëmundjen e të kritikuarit gjithë kohën.
Ata harrojnë të mirat që gjenden tek të tjerët dhe përmendin vetëm gabimet e tyre.
Ata janë sikurse mizat të cilat harrojnë vendet e mira dhe të pastra dhe vizitojnë vetëm vendet e ndyra dhe plagët.
Kjo për shkak të ligësisë brenda vetëve të tyre dhe natyrës së prishur.
 
“Shpirti përherë e di çfarë duhet bërë për t’u shëruar nga plagët. Sfida është t’i mbyllësh gojën mendjes.”

(e huazuar)
 
Mendo për natën më të errët të jetës tënde... A nuk u bë mëngjes?!
 
Thashethemet jane te veshtira, sepse nuk ke mundesi te mbrohesh.
Por, njerezit viktimizohen dhe akuzojne per te perfituar ne kete rast!
 
Babane e mire nderoje, babane e keq duroje.

-Populli
 
“Nëse zemra s’ka asnjë mërzi, prishet.”

Malik ibn Dinar.
 
Mos u dorëzoni për asgjë në botë.

Shumë gjëra të prapritura ndodhin, lëndohemi, mërzitemi, zhgënjehemi, thyhemi nga brenda. Por, të gjitha këto mund të rregullohen. Jo, më kohë, siç thonë njerëzit, por, me dashuri dhe sinqeritet.

Kështu që ngrituni, meditoni, luftoni...
Dashuroni qëllimisht, pastër dhe pa asnjë kusht ! Jeta të thyen, por përsëri pret në errësirë për dritën që do t'ja dhurosh ti.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.