Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Pite me makarona: Recetë më të lehtë se kjo nuk do të mund të gjeni!

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
31,933
1715623530070.png

Kafjall ideal apo darkë për gjithë familjen

Përbërësit:


– 500 g makarona,
– 1 litër qumësht,
– 3 gota jogurt,
– 5 vezë,
– 150 gramë djathë taze,
– kripë dhe piper sipas shijes.

Përgatitja:


Makaronat qitni në tepsi për pjekje. Në një enë tundni vezët, shtoni qumështin, jogurtin dhe djathin dhe sipas nevojës qitni erëza.

Qitni makaronat sipër dhe përzieni. Lërini të qëndrojnë një orë duke i përzier herë pas here që makaronat të thithin mirë shtesat.

Nxehni mirë furrën dhe piqni në 200 gradë Celsius derisa pitja të skuqet mirë.

Kënaquni me secilën kafshatë! – transmeton Telegrafi.
 
@Kresha me fal per pyetjen idiote di te gatuash Ti?
 
@Kresha me fal per pyetjen idiote di te gatuash Ti?
Di me shume nga brumat dhe llojet e tyre (kifle, kroasana, xhevrek, perec, burger, senduiq, buke ciabatta, baguette, sourdough integral, pitalka etj etj).
Nga embelsirat shume pak, ekler, cinemon roll etj
 
Di me shume nga brumat dhe llojet e tyre (kifle, kroasana, xhevrek, perec, burger, senduiq, buke ciabatta, baguette, sourdough integral, pitalka etj etj).
Nga embelsirat shume pak, ekler, cinemon roll etj
Bukur @Kresha
Po ditke shume gjera me gatu lum shpija qe te ka o djal! :)
 
View attachment 168041

Kafjall ideal apo darkë për gjithë familjen

Përbërësit:


– 500 g makarona,
– 1 litër qumësht,
– 3 gota jogurt,
– 5 vezë,
– 150 gramë djathë taze,
– kripë dhe piper sipas shijes.

Përgatitja:


Makaronat qitni në tepsi për pjekje. Në një enë tundni vezët, shtoni qumështin, jogurtin dhe djathin dhe sipas nevojës qitni erëza.

Qitni makaronat sipër dhe përzieni. Lërini të qëndrojnë një orë duke i përzier herë pas here që makaronat të thithin mirë shtesat.

Nxehni mirë furrën dhe piqni në 200 gradë Celsius derisa pitja të skuqet mirë.

Kënaquni me secilën kafshatë! – transmeton Telegrafi.
Boni Delivery 🤣😛
 
Ska si ushqimi i gatuar vete ama.
Nina une vetem kaffen sdua me ma bo tjeter kush, se shijoj ate kaffe!
Per ushqim dhe bej kompromis! :)
 
Nina une vetem kaffen sdua me ma bo tjeter kush, se shijoj ate kaffe!
Per ushqim dhe bej kompromis! :)
dhe un haj jasht por me thene te drejten me shijon me shume kur e bej vet se i zgjedh ingredientet si dua une , sot per sot esht veshtir me henger ushqime pa shume kimikate... megjithse andej nga ju ka akoma Bio e di dhe kete .
 
dhe un haj jasht por me thene te drejten me shijon me shume kur e bej vet se i zgjedh ingredientet si dua une , sot per sot esht veshtir me henger ushqime pa shume kimikate... megjithse andej nga ju ka akoma Bio e di dhe kete .
Jo as ketej ske bio, jo cdo gje me kimikate ... them per gjerat e blera!
 
per te blerat duhet me ble na fshataret direkt ashtu ka ardh puna :p
Nuk gjen aq lehte, tani me ka ikur ajo ndasia fshat, qytet!
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.