Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Perdorni fjale Ofenduese ?

Hera

Έτερος εγώ
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
47,660
Ofendimi eshte dicka e ulet mendoj une...tregon dobesine dhe paaftesine per te pasur nje dialog apo debat te drejte kundrejt tjetrit.

Por sigurisht qe ne jemi njerez gjaku dhe kur ky gjak arrin trurin e vogel ....shperthejme ne ofendime dhe fyerje te personit tjeter.....Problem dhe shqetesues eshte fakti kur keto ofendime jane te vetmet fjale dhe argumenta qe ne dime te perdorim....se nese ne i themi dhe me pas kuptojme qe kemi gabuar e i zhdukim keto shprehje nga fjalori yne atehere eshte dicka me ndryshe.

Si cdo njeri edhe une kam ofenduar dike tjeter ne nje debat ashtu si ky person me ka ofenduar mua.....Por nuk shaj me fjale banale...

Kur ofendimet jane banale dhe siperfaqesore qe nuk cenojne ndjenjat e tjetrit atehere po jane cliruese.....megjithate perseri me pas te vjen keq dhe inat njekohesisht qe e le veten te nxehet deri ne ate pike.....Edhe pse ka ca njerez qe dine vetem te shajne se sdine argumente te tjera ...

ja t'ju pyes juve a perdorni fjale Ofenduese?

IMG_1664780589572.png
 
Shume shume rralle dhe jo shume te renda.
 
Pertej shakas dikur e vetmja sharje qe dija ishte *** dhe ate e perdorja vetem ne raste kur me rrezohesh tel ne shesh ose goditesha pas ndonje cep muri apo tavoline ??
Sot e kam zgjeruar disi "fjalorin"por serisht i permbahem kuadrit te seriozitetit dhe etikes femerore dhe ne ambjente shoqerore jam e frenuar dhe e permbajtur pavarsisht se ne pergjithsi dhe ne mosha te ndryshme dominon shthurja e te folures.
kam dhe un ato rastet e mija qe dal nga vetja dhe perfshihem ne debate por jan raste te rralla dhe te detyrueshme pasi arma e te dobetve ne pergjithsi eshte prekja e pikave te dobta dhe si rrjedhoj te acarrojn.
 
... dhe shqip cka i bjen ky llaf ta mesojme ne tjeret te pasurojme vokabularin :)
Do thote lyrashe ....e piset mos gaboj ??
 
Une do ndaj me ju eksperiencen time qe pata dhe ne chat.Do u kerkoja dhe Mod Smod ti censurojne apo spam keto fjale ne chat se turp (Une jam Arqilea)?
 
Last edited by a moderator:
@Opus Voriopiluriot te vrava
 
Gishtin e mesem e ngrej shpesh?
 
Jam shume njeri I mire qe te shaj fjale ofenduese ....

@Zeus thuaj sa te verteten them ?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.