Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mendimi qe ju mundon para se te flini ne darke :D

Asgje I fusim nje Bismilah .. edhe mbyllim syte . ?

( e kjo fjale me ka ngelur nga babai , dmth edhe ai gjithmone kur flinte Gjume e perdorte dhe me ka ngelur qe femije pa ja ditur thelle e thelle kuptimin ne ate kohe qe isha femije e po rritesha flas... e kam marre per dicka si tip mbrojtesje/falenderimi dhe vazhdoj qe ta perdor si te tille ) .

Se tani e di qe e perdorin myslimanet , por prape Nuk ja di taman kuptimin sipas fese myslimane .

Ps.. Dhe nuk eshte mire qe Te mundoheni, para gjumit . ?
 
Asgje I fusim nje Bismilah .. edhe mbyllim syte . ?

( e kjo fjale me ka ngelur nga babai , dmth edhe ai gjithmone kur flinte Gjume e perdorte dhe me ka ngelur qe femije pa ja ditur thelle e thelle kuptimin ne ate kohe qe isha femije e po rritesha flas... e kam marre per dicka si tip mbrojtesje/falenderimi dhe vazhdoj qe ta perdor si te tille ) .

Se tani e di qe e perdorin myslimanet , por prape Nuk ja di taman kuptimin sipas fese myslimane .

Ps.. Dhe nuk eshte mire qe Te mundoheni, para gjumit . ?

Të fillosh ҫdo gjë me Bismilah.
Në kuptimin e përgjithshëm, bismilah është përmendja e emrit të Allahut sa here që nisim një punë të hajrit, ndërsa në kuptimin më specifik ka të bëjë me kujtimin e ajetit “Bismilahi Rrahmeni Rrahim”, që do të thotë: “Me emrin e Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit”
 
Të fillosh ҫdo gjë me Bismilah.
Në kuptimin e përgjithshëm, bismilah është përmendja e emrit të Allahut sa here që nisim një punë të hajrit, ndërsa në kuptimin më specifik ka të bëjë me kujtimin e ajetit “Bismilahi Rrahmeni Rrahim”, që do të thotë: “Me emrin e Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit”
Ewwwwwww xhelo breh ja paske than mir po kujt mej than beso me erdh qud qe e thojka at fjal??toke e mos mthuj kujdes a najsen se te shaj pasha zoti
 
Të fillosh ҫdo gjë me Bismilah.
Në kuptimin e përgjithshëm, bismilah është përmendja e emrit të Allahut sa here që nisim një punë të hajrit, ndërsa në kuptimin më specifik ka të bëjë me kujtimin e ajetit “Bismilahi Rrahmeni Rrahim”, që do të thotë: “Me emrin e Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit”

Qenkan gjera te thella ... por ne nuk praktikojme asnje lloj feje si familje ( jemi natyre e lire ne pergjithesi ) , sic duket edhe babai e ka te trAsheguar kshu si puna e ime ( perderisa nuk kemi lidhje praktikimi feje/Sh ) .

Thnx anyway ?
 
Qenkan gjera te thella ... por ne nuk praktikojme asnje lloj feje si familje ( jemi natyre e lire ne pergjithesi ) , sic duket edhe babai e ka te trAsheguar kshu si puna e ime ( perderisa nuk kemi lidhje praktikimi feje/Sh ) .

Thnx anyway ?
Nuk jan te thella ... te duken ashu por nese do filloje te lexoje rreth islamit do t shtynte kuriositeti dhe me teper saqe do gjeje veten aty
 
Nuk jan te thella ... te duken ashu por nese do filloje te lexoje rreth islamit do t shtynte kuriositeti dhe me teper saqe do gjeje veten aty

E kam gjetur veten time ( e lire ne natyre ? ) , Flm per sygjerimin gjithsesi . ?
 
E kam gjetur veten time ( e lire ne natyre ? ) , Flm per sygjerimin gjithsesi . ?
Ateiste ??????????

Apo Budiste :D
 
po pra budiste :D

as une
si ti jam :p
 
Nuk praktikoj asnje lloj feje .. dhe nuk njoh Buda. ?‍♀️☺️

So natyriste.. thjeshte natyre e lire qe besoj ne ate qe shikoj dhe degjoj/ ndiej . ?
 
Nuk praktikoj asnje lloj feje .. dhe nuk njoh Buda. ?‍♀️

So natyriste.. thjeshte natyre e lire qe besoj ne ate qe shikoj dhe degjoj/ ndiej . ?

Budiste quhen ata besimtare qe kane idhuj
ose besojne ne gjera te prekshme ose te dukshme
Psh,uji,pema.toka.dielli.hena etj etj :D
 
Me cfare arme do bohet lufta 3 boterore me samsung apo ajfon?
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.