Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Martohen dy MISS-et latine me njëra-tjetrën, dalin pamjet nga dasma pas 2 vitesh lidhje të fshehtë

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

Martohen dy MISS-et latine me njëra-tjetrën, dalin pamjet nga dasma pas 2 vitesh lidhje të fshehtë​

Dy gratë vijnë nga dy nga vendet më progresive të Amerikës Latine kur bëhet fjalë për të drejtat e LGBTQ+.



Martohen dy MISS-et latine me njëra-tjetrën, dalin pamjet nga dasma

Mis Argjentina dhe Miss Puerto Rico

ARGJENTINË-
Miss Argjentina dhe Miss Puerto Rico kanë kurorëzuar sot dashurinë. Dy modelet dhe fitueset e konkursit të bukurisë, Mariana Varela dhe Fabiola Valentín, njoftuan në Instagram lajmin se sot kanë zhvilluar ceremoninë e dasmës së tyre, pas dy vitesh lidhje.
“Pasi vendosëm ta mbajmë lidhjen tonë private, ne hapëm dyert për ta në një ditë të veçantë. 28/10/22.”, shkruajnë bukuroshet në Instagram.

Sipas mediave të huaja, lajmi u prit mjaft mirë në platformën e mediave sociale, duke grumbulluar më shumë se 127,000 pëlqime dhe 5,800 komente në vetëm tre ditë. Dy gratë vijnë nga dy nga vendet më progresive të Amerikës Latine kur bëhet fjalë për të drejtat e LGBTQ+.

Kush janë dy ish-yjet e konkursit të bukurisë?

Mis Argjentina – Mariana Varela, 26 vjeç

Mariana Varela vjen nga Buenos Aires, Argjentinë dhe ka marrë pjesë në shumë konkurse bukurie. Sipas Conan Daily, bomba 175 cm e gjatë u regjistrua për Miss Universe Argentina në vitin 2016, duke konkurruar kundër 15 finalistëve të tjerë. Edhe pse nuk e fitoi titullin atë vit, Varela mahniti gjyqtarët dhe fitoi kurorën për të njëjtin titull tre vjet më vonë në 2019.
Martohen dy MISS-et latine me njëra-tjetrën, dalin pamjet nga dasma



Me serinë e saj fituese në tërheqje, ajo mori gjithashtu titullin e Miss Grand Argentina në vitin 2020. Një vit më pas, ajo përfaqësoi Argjentinën në Miss Grand International 2020 në Shoë DC në Bangkok, Tajlandë, ku përfundoi duke u vendosur në top 10.

Mis Puerto Rico – Fabiola Valentín, 22 vjeç

Fabiola Valentín është një mbretëreshë e konkursit të bukurisë nga Camuy, Puerto Rico. Ajo përfaqësohet si modele nga Major Model Management dhe The Source Models, sipas biografisë së saj në Instagram. Ashtu si Varela, Valentín mori pjesë në konkurse të shumta. Ajo filloi karrierën e saj të modelimit kur fitoi konkursin e bukurisë La Cara de Imagen 2015 në San Juan, sipas She the People.

Martohen dy MISS-et latine me njëra-tjetrën, dalin pamjet nga dasma

Fabiola Valentin

Më pas ajo vazhdoi të marrë pjesë në konkursin e bukurisë Miss Universe Puerto Rico 2019 së bashku me 27 konkurrente të tjera. Në këtë konkurs ajo fitoi vendin e dytë. Por ajo zyrtarisht fitoi titullin e Miss Grand Puerto Rico në dhjetor 2020 dhe iu bashkua gruas së saj të ardhshme në konkursin Shoë DC në Bangkok në 2021.

dosja.al
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.