Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Chat Shqip

Chati më i madh Shqipëtar Takohu.com

Futu në Chat !

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Kur martoheni me një burrë narcisist

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
S-Mod
Regjistruar më
Mars 17, 2021
Mesazhe
35,671
Pëlqime
26,209
KUR MARTOHENI ME NJË BURRË NARCISIST, nuk ju jepet kurrë mundësia të jeni grua; në vend të kësaj, ju merrni rolin e një nëne sepse këta të rritur sillen si burrë-fëmijë.
Ata shkojnë në punë nga e hëna në të premte dhe më pas i kalojnë fundjavat duke u ulur para një laptopi, duke shkarkuar muzikë, duke luajtur video lojëra ose duke krijuar rrëmujë që ju t'i pastroni. Ju e gjeni veten beqare dhe prind njëkohësisht, duke mbajtur mbi supe peshën e përgjegjësive pa mbështetjen e një partneri.
Narcistët nuk martohen për dashuri apo partneritet; ata martohen sepse duan një shërbëtore, kuzhiniere, sekretare, bankiere dhe një dado. Ata dëshirojnë kontrollin, jo lidhjen.
Dëshirat e tyre egoiste i konsumojnë ata, duke ju lënë ju të menaxhoni shtëpinë, të rritni fëmijët dhe të plotësoni çdo teka të tyre.
Ëndrrat tuaja për një marrëdhënie të dashur dhe të barabartë janë shkatërruar, duke u zëvendësuar nga realiteti i ashpër i robërisë.
Ndërsa ditët kthehen në javë, dhe javët në vite, ju bëheni një hije e vetes suaj të mëparshme.
Identiteti juaj fshihet, zëvendësohet nga detyrat rraskapitëse të menaxhimit të jetës së një narcisisti. Jeni të detyruar të sakrifikoni dëshirat, interesat dhe miqësitë tuaja për të përmbushur kërkesat e tyre.
Puna emocionale po ju mbytë, duke ju lënë të kulluar, të inatosur dhe duke pyetur veten se si përfunduat në këtë makth.
Ju nuk jeni vetëm në këtë betejë.
Shumë gra kanë rënë pre e fasadës simpatike të një narcisisti, vetëm për ta gjetur veten të bllokuar në një rol pa dashuri dhe mosmirënjohje. Mos harroni, ju meritoni më mirë.
Ju meritoni një partner që ju do, ju mbështet dhe ju respekton. Mos lejoni që ndezja e gazit/fajësimi-manipulimi i narcisistit t'ju bindë të kundërtën. Çlirohuni nga ky cikël toksik dhe rifitoni jetën tuaj.
Ju jeni më shumë se një nënë për një burrë-fëmijë; ju jeni një individ i fortë, i aftë dhe i denjë, i cili meriton të dashurohet dhe të vlerësohet.
Bella Röse
përkthim dhe përshtatje:

Yll Avdijaj

461852592_8504036119618789_4626560782208291788_n.jpg
 

Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

  • Wide/Narrow view

    You can control a structure that you can use to use your theme wide or narrow.

    Grid view forum list

    You can control the layout of the forum list in a grid or ordinary listing style structure.

    Picture grid mode

    You can control the structure where you can open/close images in the grid forum list.

    Close sidebar

    You can get rid of the crowded view in the forum by closing the sidebar.

    Fixed sidebar

    You can make it more useful and easier to access by pinning the sidebar.

    Close radius

    You can use the radius at the corners of the blocks according to your taste by closing/opening it.

  • Choose the color combination that reflects your taste
    Background images
    Color gradient backgrounds
Back