Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Fjala E Fundit....

Anabela

____??____LarGuaR____?
Kontributor
Regjistruar më
Jan 31, 2018
Mesazhe
21,438
Nese e ndjene qe se dashuroni me te dashuren/in
Tuaj,dhe deshiron te ndahesh,cila eshte fjala e fundit qe i thua???

Kam pershtypjen se kjo tema do marre drejtim jo te mire:
Fjala e fundit mund te jete edhe me e keqja qe ke nxjerr nga goja,
Kur jemi duke u braktisur nga dicka,kemi
Trysni te tilla,dhe gjakra te erreta ne tru,qe bejne
Te themi edhe te pamenduarat.
Shpresoj qe tema te ket nje fare zhvillimi edhe pse dyshoj.
 
Personalisht mendoj se:
Do i thosha te verteten me delikatesen me te madhe,sado e hidhur te jete ajo.
Une kte do beja,smund te jetoja me ndergjegje te piset??
 
une pergjithsisht jam i sinqerte dhe i drejt ne cdo ndarje edhe mundohem ta pranoje kur gjerat nuk funksionojn , por sado te mundohesh gocat gjithmon hidhrohen te bejn dhe fajtor , tfusin dhe i llum shamesh , pastaj te thone mire do mbys veten :lolx:
 
Sigurisht qe ndoth edhe kjo qe femra te bej dhe fajtor:
Per mendimin tim keto femra te bojne fajtor,
Kur u vjen papritur ky lajme ose kur skan dhene maximumin ne kete lidhje,dhe i bien per shkurt te bojne fajtor.
 
Nuk mendoj se esht e nevojshme te arrijm deri tek ofendimet apo sharjet aq me pak me nje njeri qe kemi dashur apo te pakten kemi kaluar momente te bukura,bukur thjesht dhe paster si dy te rritur mund te bisedojm dhe ti themi qe deri ktu ishte nuk shkon me tej.
 
Me ty jam dhe une zemer por ndonjiher varet nga tipi njeriut.
Pastaj meshkujt Shqiptar e kan pak ate qe dyan te dominojne apo bojne te fortin ne situata te tilla. Te ndihen superior para nji femre:
 
E kuptoj thua keshtu por:
I tilli mashkull nuk duket qe ne fillim se si mund te jete. Ndryshon me kalimin e diteve,muajve,viteve dhe, cdo dite ai mund te nxjeri na pah nji nga te metat e tij.
 
Jam e mendimit qe nese dikush esht i sjellshem dhe te respekton nuk arrin kurr te te ofendoj,jo pa te drejt.Tani nese ja ben borxh esht normale.
 
Un personalisht nuk jam nga ato njerez qe me ikin ndjenjat tak-fak per dike.
Por,nese zbuloj se ai me genjen/tradhton apo sme dashuron do ti thoja tregohu i sinqert.
Me mir i sinqert qe ne fillim sesa te genjej.
P.S Sa per temen do ti drejtohesha keshtu :-"Un nuk mund te qendroj me dike qe sme ben te lumtur.Ne kte jet nuk kam dashur para,pushtet apo fam.Thjesht kam dashur lumturi.Un nuk jam e lumtur,me fal por smundem te qendroj me me ty".
 
Jeta eshte e bukur por ti nuk je per mua ... ti me nje burre tjeter e une me nje tjeter grua.
 
“-Edhe pse me trup do ti takoj tjetrit,zemra ime do te perkase vetem ty”
Kshu i tha ajo atij :p
 
Nuk mendoj se ka ndonjë fjalë delikate apo të duhur kur vjen puna te ndarja.
Nuk e di çfarë mund ti thoja..:)
Se kam hasur një situatë të tillë pasi spara kam lënë por mkanë lënë:p
 
Gabim zemer nc nc nc ???nesebsi le si mund ta kuptosh?
 
une pergjithsisht jam i sinqerte dhe i drejt ne cdo ndarje edhe mundohem ta pranoje kur gjerat nuk funksionojn , por sado te mundohesh gocat gjithmon hidhrohen te bejn dhe fajtor , tfusin dhe i llum shamesh , pastaj te thone mire do mbys veten :lolx:
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.