Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Eleminohet Italia nga Botërori, mundet nga Maqedonia e Veriut në minutën e 92

Hera

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,863

Eleminohet Italia nga Botërori, mundet nga Maqedonia e Veriut në minutën e 92​


955a62368efcd2d2c0c92e7b06995080o2-1.jpgEleminohet Italia nga kampionati botëror.

Skuadra italiane është mundur në shtëpi nga Maqedonia e Veriut.

Italia nuk merr pjesë në një botëror për herë të dytë radhazi. Goli i fitores për maqedonasit u shënua në minutën e 92 nga Aleksandar Traikoski.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për play-off e kampionatit botëror Katar-2022.
Ky është një dështim shumë i madh për Italinë që vetëm pak mua më parë u shpall kampione e Europës në Angli.


Top Channel
 
Shume turp te eleminohesh nga Maqedonia qe ka nje futboll shume modest. Me aq sa ndjekur une futboll, Italianet jane mesuar te shkaktojne "drama" futbollistike(kujto ketu humbjet 2-1 me Korene e Jugut ne 2002, 1-0 me Suedine PlayOff ne 2018n, 4-0 me Spanjen ne finale te Europianit etj). Mançini u tregua shume i dobet ne zgjedhje, duke i besuar Insinjes dhe Imobiles qe kane harruar se si te levizin neper fushe. Italia ka fatin e mire se tani ka nje brez shume "premtues" futbollistesh si: Donaruma, Bastoni, Tonali, Barela, Zaniolo, Locatelli, Pellegrini etj.
 
Po ti, c'ke qe "hidhesh perpjete" sikur te zuri miza e kalit?!??
E para se kë zuri miza kalit shifet masi ma preke.....me tag
E dyta .....nëse do vëmendje kërko dit tjetër sot vikend ska ?
 
E para se kë zuri miza kalit shifet masi ma preke.....me tag
E dyta .....nëse do vëmendje kërko dit tjetër sot vikend ska ?
Jo te keqen nuk dua vemendje! E para, shumicen e forumit i "njoh",se i bera nja 1 vit e ca ketu.?
E dyta, kerkoj falje qe ju bera TAG "lartmadheria" juaj...?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.