Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ditari i "forumit"

"Nese torturohesh,fajin e ke ti.
Nese je i lumtur, kjo eshte fale teje.
Asnjeri tjetër nuk e ka përgjegjësinë per asgje ne jeten tende pervec se ti.
Ti je par.ajsa dhe ti vete je ferri i vetes tende."
 
"Nese torturohesh,fajin e ke ti.
Nese je i lumtur, kjo eshte fale teje.
Asnjeri tjetër nuk e ka përgjegjësinë per asgje ne jeten tende pervec se ti.
Ti je par.ajsa dhe ti vete je ferri i vetes tende."
Me mahnit qetesija qe ke e ta kam then shum here. Ma jep icik borxh mo ate qetesi qe ke :p:p:p
 
  • Pëlqej
Reactions: AMG
Kohëve të fundit po frekuentohem shpesh me një mik të ri: zhgënjimin.
E reja qëndron jo tek fakti, por tek shpeshtësia me të cilën më viziton. Interesante më tej, është se, më del para pa e pritur dhe pafytyrësisht më buzëqeshet: - Erdha unë!

Çudi, pra! Unë nuk jam as tip i shoqërueshëm!
 
“Ah! Sa vështirë është të gjesh një njeri me mendime të gjera, që të japin ndjesinë e ajrit të detit të hapët, që e frymëmerr teksa rri në breg.
Kam njohur disa të tillë, por ata tani kanë vdekur...”.
 
“...Ne kemi ardhur këtu, por vetëm një herë. Ne mund të shkojmë vjedhurazi përmes jetës dhe shpresoj të kemi një vdekje të qetë, ose të mund të jetojmë plotësisht një jetë plot arritje tonat dhe realizimin e ëndrrave tona më të çmendura...
 
Mos e gjyko historinë time vetëm duke parë kapitullin në të cilin ti hyre...
 
Ndonjeher japim besimin e miresin, personave qe sduhet tju themi as mirmengjes . Ndonjeher afeksionohemi atje ku ska as nje ndjenj atje ku akulli mbulon zemren e shpirtin e tyre. Ndonjeher falim aq shum, pa kerkuar gje mbrapsht duke menduar se kjo vlen per ti ber te kuptojne sa i vleresojme, por marim goditje nga me te ulta duke na treguar se sa na vleresojne. Sa e veshtire eshte te zgjohesh cdo mengjes e te thuash, edhe sot neser do ndryshoj ku i dihet, ehe i dihet i dihet kur akulli mbizoteron ne ta perfundimisht i dihet thjesht duhet te bindemi ne ! E te largohemi nga ai i ftohte pa na cekur dhe né .
 
Harres harresa zgjidhja me e mir , ajo harres te ben te fillosh nga e para fshi cdo gje cdo mendim ndjenj emocion , mer nje laps me gom e fillo qe nga titulli e me pas tek permbajtja deri sa te arrish te fundi fshi cdo gje . E me pas né vend te fund shkruaj nje fillim i ri per mua e fillo shkruaj perseri historin tende . E zgjidh ke do te besh pjes te historis tende mos lejo te te zgjedhin
 
Cfare eshte jeta valle, mos eshte ndonje detyre qe duhet ta realizojme? Mos eshte ndonje mallkim qe na bie nga lart? Mos eshte ndonje dileme mes jetes apo vdekjes? Prandaj o njeri, jetoje jeten, qe te kesh lumturi!
 
Kjo jete eshte e bukur dhe mizore, e thjeshte dhe e veshtire, e embel dhe e hidhur. Kjo eshte jeta, e cila e mesoi nje femije te druhet nga paragjykimet e te tj, te kete frike mos te tj te qeshnin me te vetem nga fakti qe s'kishte baba. Kjo eshte jeta e cila beri qe nje femije te largohej gjithnje nga bisedat midis shokeve dhe shoqeve nga frika se mos dikush do ta pyeste:"Ku e ke babain?" e ajo s'do dinte te pergjigjej, ose me sakte do te kishte frike te thoshte te verteten...
 
I dashur Ditar i Netëdy ... po bëhen disa ditë që po shikoj Frank të pikëlluar ... mungojnë ato puthjet e mëngjesit të shoqëruara plot shaka dhe të qeshura ... ato chit chatet.
Madje sot , tek një temë , mori lëvdata , qenke përmësuar i thanë.
Ughmm .. bëri mirë Fiore që iku ca ditë ?! Akoma nuk e kam të qartë , por ama e kam shumë të qartë që puna ime si Moderatore u lehtësua shumë ... çik pushim dhe fshesa.
Të shikojmë si do shkojnë gjërat në vazhdim.. Tink.

P.s Uroj që mos më vrasin këta të dy tani :p
 
I dashur Ditar i Netëdy ... po bëhen disa ditë që po shikoj Frank të pikëlluar ... mungojnë ato puthjet e mëngjesit të shoqëruara plot shaka dhe të qeshura ... ato chit chatet.
Madje sot , tek një temë , mori lëvdata , qenke përmësuar i thanë.
Ughmm .. bëri mirë Fiore që iku ca ditë ?! Akoma nuk e kam të qartë , por ama e kam shumë të qartë që puna ime si Moderatore u lehtësua shumë ... çik pushim dhe fshesa.
Të shikojmë si do shkojnë gjërat në vazhdim.. Tink.

P.s Uroj që mos më vrasin këta të dy tani :p
Hahahahaahahahahahahhahahhha
TI JE UNIKE !!!:)
Te puth...:)
 
I dashur ditar... Sa i urrej ato qe bejne sikur shkulin floket per dike, nderkohe nuk presin t'u bejne gropen.
 
Nuk ka njeri në botë që nuk ka nevojë të e largojë një barrë nga vetja, të rrëfehet për veprimet e tij, të ndajë vuajtjet, të i shprehë gëzimet.. Gjithmonë, me shpresë se dikush do jetë aty, për t’i dëgjuar, këshilluar, përgëzuar, përkrahur...
Megjithkëtë, është gjithashtu në natyrën tonë që të besojmë pak, apo të mos besojmë fare. Kjo e bën disi paradoksale – kemi nevojë për të tjerët, por s’u besojmë që t’i kemi.
Për këtë shkak lindën ditaret. Të paktën, kjo është teoria ime, përceptimi im. Ditari jemi vet ne.
 
I dashur ditar!
Sot nuk u zgjova me alarmin e zakonshëm...sot nuk isha në krevatin tim ku jam zgjuar për kaq vite rresht...nuk mora gjezven për të bërē kafenë si zakonisht...sot e pashê veten në ambjent krejtêsisht tjetër...ku mbizotëronte bardhësia..shiringa...dhimbja....
I dashur ditar NETEDY sa herë kam zbardhur agimet këtu me ty..sa herë jam ulur cepeve e të kam shfletuar e hedhur ndjenjat e mia...
Disa nga antarët më kanë lexuar si të dëshpëruar..e disa si inspirim...
Unë jam unë dhe këtē lloj shpirti kam..kështu di tĕ shprehem..e kështu di të dua...
I dhashe nga vetja shumë forumit dhe tani që @TinkerBell po fshin pluhrat po iki disa ditë e qetë...
Jam e sigurtë që do silleni mirë dhe nuk do bëje zhurmë @Frank..
Nuk dua të bëj bla bla...se janë të tepërta...
I dashur ditar i NETEDY kush ështe loguar këtu e ka pasur të vēshtirë të të largohet...je bërë si ajo droga e @Miiqtel_M7 :p..
Po e hedh ca kohë telefonin tutje...
Ju përshëndes.:)
 
I dashur ditar Ju kam thene 1000 here lereni hashashin po smarrin vesh keta jo!
 
I dashur ditar...
Ka mundesi te me kthesh mbrapsht ne kohe te 'urrej' @Frank!
Pasi kam filluar te ndjej dashuri per te..
Aq shumee saqe lart e poshte shahemi e perlahemi !
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.