Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Chat Shqip

Chati më i madh Shqipëtar Takohu.com

Futu në Chat !

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Cili eshte anetari me i zgjuar ne forum?

  • Thread starter Thread starter Pansophia
  • Data e fillimit Data e fillimit
I mencur je kur di dhe i/e zgjuar je kur ke aftesi qe keto dije te mencura ke aftesi ti perdoresh ne menyren e duhur.
Tha dikush copy-paste gje e cila eshte e padrejte, sepse une jam e afte te perzgjedh me te bukuren, me domethenesen qe le gjurmë ne gjithe qenien e gjithkujt, kur e lexon cdo shpirt.
Zgjuaresi eshte si te komandosh jeten mes veshtiresive qe te gjunjezojne.
Zgjuarsi eshte si te trajtosh njerezit ne kategori te ndryshme te jetes.
Zgjuaresi eshte te mos reshtes se mesuari e te ecesh me kohen
E plot te tjera e te tjera qe gjithkush e di me mire aty ku jeton, si arrin te jetoje apo mbijetoje.
Gjithkujt i dime nje nick, nje komunikim,nje udheti me shoqerine a ku di une.
Por, jeten askush nuk i di tjetrit qe te kuptoje me sa zgjuarsi e mencuri ka arritir gjer aty ku eshte, pa ndihmen e askujt dhe as te prinderve ?
Gjithmone gjithkush gjithkund, ka zgjuaresine e vet.
Si te dale nga situatat me nje fjalor te moralshem dhe me fjalet e gjetura bukur e sjellshem, se nuk eshte zgjuarsi te flasesh banal, eshte gjeja me e lehte qe mund te bej dikush?
Ju pershendes perzemersisht ?
 
Kam dhe un 1 pytje per ju?
Nga e keni kuptu zgjuarsin tek dikush?
Dmth kur e kuptoni ju kur dikush esht i zgjuar? Jam kurioz te dij pergjigjen?
Më pëlqen pyetja, unë shikoj mënyren e komunikimit në tema ose në keqkuptime..
Mënyrrn se si ato reagojnë.
Shikoj mendimet; këndvështrimin që kan.
Nuk bazohem kurrë tek shkrimet e huazuëra, sepse asht gjaja ma e thjesht me ba copy paste..
 
@Claa jo shum e zgjuar ama ne prgj e ke zjarr se mend ska per vete le mo tu japi tjerve ??
Puq ??
 
Zgjuarsia nuk matet as peshohet!
Sepse nuk ka njesi matese per kete gje!
Cdo njeri ka zgjuarsi sipas nivelit te mesimit
Nga shkolla e jeta!
Por nuk mendoj se kemi te drejten te perkufizojme i zgjuar apo ....!
Mendoj se mund te perkufizohet cila ka njohuri,
Me shume!
Jo i zgjuar!
 
Nuk kam asgje me redbull absolutisht asigjo. E rrespektoj shum esht cun njish sinqerisht.
Por keto qe ti the me siper per mu sjan argumente qe dikush nga ne vetem per kto arsye trregon qe eshte i zgjuar.
Qe ta kuptosh, zgjuarsia esht fjale me shum kuptim te madh, keto argumente qe the ti trregojn shkathtesi jo zgjuarsi!
Redbull eshte i zgjuar, jam dakort cdo njeri eshte i zgjuar, por jo per arsyet qe the ti!
Mendimi jot !
Per mu ktu matet dikush kur eshte i zgjuar ku flet me argumenta ka baza kur di shum e shum per cfr prb ndonjer. e ka e zjedhje nese
 
Ka plot te shkathet
Ka plot me pushtet
Ka plot qe te budallepsin me lek
Ka plot qe te shtojn jeten me te qeshuara .
Ka plot qe kan charm
Disa vecohen per mencuri
Ka tendencioz
Ka qe e humbin mencurin me nje budallik te castit

Ka dhe budallej ka pak per fat te keq dhe e keqja Eshte se atyre i duket vetja mbret

Jan te ndara gjerat.

kush eshte ma i zgjuari? do e ndiqni ne edicionin e ardhshem!

‘publicitet .
 
Ka plot te shkathet
Ka plot me pushtet
Ka plot qe te budallepsin me lek
Ka plot qe te shtojn jeten me te qeshuara .
Ka plot qe kan charm
Disa vecohen per mencuri
Ka tendencioz
Ka qe e humbin mencurin me nje budallik te castit

Ka dhe budallej ka pak per fat te keq dhe e keqja Eshte se atyre i duket vetja mbret

Jan te ndara gjerat.

kush eshte ma i zgjuari? do e ndiqni ne edicionin e ardhshem!

‘publicitet .

Vetem per meshkujt fole? ?
 
Mendimi jot !
Per mu ktu matet dikush kur eshte i zgjuar ku flet me argumenta ka baza kur di shum e shum per cfr prb ndonjer. e ka e zjedhje nese
Se kuptove ca te thash po nejse.
 
Më pëlqen pyetja, unë shikoj mënyren e komunikimit në tema ose në keqkuptime..
Mënyrrn se si ato reagojnë.
Shikoj mendimet; këndvështrimin që kan.
Nuk bazohem kurrë tek shkrimet e huazuëra, sepse asht gjaja ma e thjesht me ba copy paste..
Ke dal me naj konkluzion ti? ?
 
Une zgjuarsine e dikujt e shoh tek menyra e diskutimit, argumenteve qe sjell, etiken qe e shfaq, qetesine, respektin, informacionin qe e sjell, e shume gjera tjera.
 

Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

  • Wide/Narrow view

    You can control a structure that you can use to use your theme wide or narrow.

    Grid view forum list

    You can control the layout of the forum list in a grid or ordinary listing style structure.

    Picture grid mode

    You can control the structure where you can open/close images in the grid forum list.

    Close sidebar

    You can get rid of the crowded view in the forum by closing the sidebar.

    Fixed sidebar

    You can make it more useful and easier to access by pinning the sidebar.

    Close radius

    You can use the radius at the corners of the blocks according to your taste by closing/opening it.

  • Choose the color combination that reflects your taste
    Background images
    Color gradient backgrounds
Back