Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A ju ka ndihmuar ndonjeher shoqeria ne kohe te veshtira?

Nerv

???
Princeshë
Regjistruar më
Dhj 28, 2020
Mesazhe
4,907
37A72B8E-F835-44A4-9F3B-8A488E5857C6.jpeg
Miqesia na ben te ndjehemi me te forte fal sigurise dhe besimit ne vetvete sepse e tille te jep ndjenjen personi tjeter. Miqesia eshte ajo qe flet me veprime miqesore dhe qe percjell te miku yt dashuri besim dhe paqe. Miqesia e vertete,ajo qe zgjat, nis kur ti mund ti thuash tjetrit "ti nuk je si une ben mire qe je keshtu sic je sepse me pelqen qe je ndryshe nga une" dhe dy mendime jane me mire se nje .

Nje mik eshte dikush qe kupton te shkuaren tende beson ne te ardhmen tende dhe te pranon keshtu sic je pa asnjelloj kushti. Miqte e vertet qe shkembejne reciprokisht besimin, endrrat, mendimet, gezimet dhe dhimbjet, pa u ndare kurre! I Edhe un jame e bekuar te kem nje shoqeri te tille besnike dhe te dashur si ajo e

@Lei -t.❤️

E mbyllim me nje thenie te ARISTOTELIT: DESHIRA PER TE BERE MIQ ESHTE NJE PUNE E THJESHTE POR MIQESIA ESHTE NJE FRUT QE RRITET DHE PIQET NGADALE.?
 
Last edited by a moderator:
Spara i qaj hallet me njeri ?
 
Jemi 5 shoqe te ngushta qe studente kemi qene jemi e do jemi nje deri ne fund ...dhe per cdo gje kemi njera tjetren
 
Miqesia nuk eshte te zoterosh por te ndash,nuk eshte obligim por kenaqesi per te zgjedhur cdo here. Miqesia nuk blihet,nuk shitet,dhe nuk peshohet,por ajo meritohet. Miqesia eshte dashuri pa kushte.. @Nerv Dhe @Lei Me behet shume qejfi qe ju te 2 jepni vertetsin se miqesia egziston vertet ??? uroj qe ta keni pergjithmon.??
 
As une nuk kam,teorin di vetem ne praktik nuk me ka ndodhur te kem.??
Ndonjeherë më mirë vetëm se në shoqëri të keqe.
Cmë duhen shoqet që hiqen të mira e flasin pas krahëve...Apo xheloze për cdo gjë timen?
Mbase mund të jetë gabimi dhe tek unë,nuk e përjashtoj...
 
Ndonjeherë më mirë vetëm se në shoqëri të keqe.
Cmë duhen shoqet që hiqen të mira e flasin pas krahëve...Apo xheloze për cdo gjë timen?
Mbase mund të jetë gabimi dhe tek unë,nuk e përjashtoj...
Ateher nese ti je gabim jam edhe un si ty? nuk e di nese ky eshte mendimi jon apo pervoj pak e keqe qe mund te na ket ndodhur,por miqesia sot eshte pak e veshtire te krijohet. Nuk i besohet askujt.??
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.