Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A janë të kontrollueshme ndjenjat?

Po jan te kontrollueshme, normalisht jo te gjithe e kan forcen per te kontrolluar ndjenjat.
 
Te gjithe themi po ....po sa e lehte eshte?
 
Nuk mund t'i eliminojme n'teresi (s'do deshironim madje), por mund t'i menaxhojme. Me fjale tjera vetrregullim emocional.
 
Normal ....
 
Te gjithe po rreni 🤪
Ndjenjat jane emocioni me i pakontrollueshem,si ndjenjat pozitive ashtu dhe negative filloje qe nga simpati/antipati kur ndjen per dike,a ja ben te dukshme?
Nese jemi ne nje profil pune ku te punesuarit jane 300 persona prsh,ti shkon mire me te gjithe apo ke disa persona qe i konsideron me te afert?
Nese shkon me te gjithe atehere ti nuk kontrollon ndjenjat por kontrollon servilizmin.
Po ashtu dhe ndenja e dashurise nese do ishte e kontrollueshme do te thote qe logjika do ishte buton on/off ku ti do ishe me te duhuren/in dhe nuk do kishte zhgenjime dashurie…..
 
Te gjithe po rreni 🤪
Ndjenjat jane emocioni me i pakontrollueshem,si ndjenjat pozitive ashtu dhe negative filloje qe nga simpati/antipati kur ndjen per dike,a ja ben te dukshme?
Nese jemi ne nje profil pune ku te punesuarit jane 300 persona prsh,ti shkon mire me te gjithe apo ke disa persona qe i konsideron me te afert?
Nese shkon me te gjithe atehere ti nuk kontrollon ndjenjat por kontrollon servilizmin.
Po ashtu dhe ndenja e dashurise nese do ishte e kontrollueshme do te thote qe logjika do ishte buton on/off ku ti do ishe me te duhuren/in dhe nuk do kishte zhgenjime dashurie…..
Une vec nevrat nuk kontrrolloj dote po te tjerat i kam nen kontroll 🙈🤣🤣🤣
 
Une vec nevrat nuk kontrrolloj dote po te tjerat i kam nen kontroll 🙈🤣🤣🤣
Po nervat ca jane??😛
Nervat pervec se jane pjes e karakterit qe ne lindim te xhindosur eshte dhe dukshmeria e cdo emocioni ose ndjenje qe ne nuk fshehim dot 🤪
Prandaj kesaj teme duhet pergjigjur qe ne nuk i kamuflojm dot ndjenjat por i valvisim si flamuri 😂
 
Po nervat ca jane??😛
Nervat pervec se jane pjes e karakterit qe ne lindim te xhindosur eshte dhe dukshmeria e cdo emocioni ose ndjenje qe ne nuk fshehim dot 🤪
Prandaj kesaj teme duhet pergjigjur qe ne nuk i kamuflojm dot ndjenjat por i valvisim si flamuri 😂
Kaq koh une kujtoja se po flasim per ndienja dashurie mo 🙈🤣🤣🤣
 
Kaq koh une kujtoja se po flasim per ndienja dashurie mo 🙈🤣🤣🤣
Edhe ndoshta ai ka qen qellimi i autorit por un do doja qe ta zgjeronim biseden mos ta lem ne rrethin e ngusht ku dihet qe ndjenjat nuk mbulohen kurre
 
Edhe ndoshta ai ka qen qellimi i autorit por un do doja qe ta zgjeronim biseden mos ta lem ne rrethin e ngusht ku dihet qe ndjenjat nuk mbulohen kurre
Pertej shakas eshte e vertet qe ndienjat nuk kontrrollohen po ler ca themi po 🤗
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.