Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A janë të kontrollueshme ndjenjat?

un zbukurova dhe plaken si peme e vitit t'ri...ti me thu qe sqekam romantiq, sta pranoj ?

nejse...nuk po te them qe kisha nermen me te shtru rrugen me kshu petale e gjona te bukra, se kam hall se po me kputesh e ste njis dot mo ??
Ej martohemi a????
 
Un di, qe njeriu sa me shum rritet aq me shume rriten dhe ndjenjat dhe behen me te pakontrollueshme. Behemi me te ndjeshem, me te pergjegjshem. Stresi, ankthi...jan pjese e ndjenjve qe nuk arrijm ti kontrollojme dot.

Kur je adoleshnt je me carefree dhe marrosesh dhe pas nje ndjenje budallaqe...ashtu si padashje me qellim.
Kur je adoleshent, nuk i mendon shumë veprimet, menedoj unê.
Sepse ecën ma shumë në bazë të ndjenës.
Njeru sa mê shumë rritet shpirtërisht, e jo vetm fiziksht, aq ma shumë i kontrullon ndjenjat dhe veprimet e tij.
Tregon pjekuri emocionale..
Mendoj që duhet balncim e të gjithave bashkë, dhe vazhdoj t'mendoj që po ndjenajt janê të kontrullushme..

Marrim nji shembull .

Zëm shëmbull sikur unë jam sh e vogël pra po them 16 ose 17.
Ti psh je 30 apo pak ma shumë se kaq..
Pastaj ndoshta nga bisedat fillon krijon simpati për mua , dhe ke dëshir të më njohësh ma shumë.(,Mora nji shembull të kotë,thjesht dua ta kuptosh thelbin çfar dua tê them).
Pastaj gjatë bisedës ti mer vesh se unë jam 16 apo 17 vjeçe.
Pra a nuk stepesh ti, dhe thua prit se kjo është sh e vogël, a nuk asht kjo kontrillim i vetës , reflektim me veten dhe atë që ti ke fillu me ndje.
Edhe filllon dhe distancohesh, pra kjo asht mendoj..
Nuk them qê nk ke të drejtë apsolutisht!
Por ta shikojmë edhe nga një kêndvështrim tjr..
Mora ktu po ka sa të duash dhe jasht virtualitetit.?
 
Dashur pa dashur shembulli qe jep ka lidhje me ndergjegjen, dicka qe un smund ta bej, por dikush tjeter e ben, madje e ben me vetdije te plot.

Nuk dua ta çoj me larg, sepse do perfundonim ne lojera fjalesh.

Jemi te ndryshem dhe domosdo mendojme ndryshe.

Kur je adoleshent, nuk i mendon shumë veprimet, menedoj unê.
Sepse ecën ma shumë në bazë të ndjenës.
Njeru sa mê shumë rritet shpirtërisht, e jo vetm fiziksht, aq ma shumë i kontrullon ndjenjat dhe veprimet e tij.
Tregon pjekuri emocionale..
Mendoj që duhet balncim e të gjithave bashkë, dhe vazhdoj t'mendoj që po ndjenajt janê të kontrullushme..

Marrim nji shembull .

Zëm shëmbull sikur unë jam sh e vogël pra po them 16 ose 17.
Ti psh je 30 apo pak ma shumë se kaq..
Pastaj ndoshta nga bisedat fillon krijon simpati për mua , dhe ke dëshir të më njohësh ma shumë.(,Mora nji shembull të kotë,thjesht dua ta kuptosh thelbin çfar dua tê them).
Pastaj gjatë bisedës ti mer vesh se unë jam 16 apo 17 vjeçe.
Pra a nuk stepesh ti, dhe thua prit se kjo është sh e vogël, a nuk asht kjo kontrillim i vetës , reflektim me veten dhe atë që ti ke fillu me ndje.
Edhe filllon dhe distancohesh, pra kjo asht mendoj..
Nuk them qê nk ke të drejtë apsolutisht!
Por ta shikojmë edhe nga një kêndvështrim tjr..
Mora ktu po ka sa të duash dhe jasht virtualitetit.?
 
Esell - PO

1/2 Esell - PO ME DY MENJE ?

smahet men cdo gjo ?
 
Normal qe po ....
 
Ndjenjat nuk mund te kontrollohen, sepse ndjenja eshte dicka qe buron nga brendesia. Mund te kontrollosh sjelljen tende, veprimet qe mund te shkaktohen si pasoje e asaj qe ti ndjen, por jo ndjenjat.
Kjo eshte dicka e pamundur!
 
Ndjenjat nuk mund te kontrollohen, sepse ndjenja eshte dicka qe buron nga brendesia. Mund te kontrollosh sjelljen tende, veprimet qe mund te shkaktohen si pasoje e asaj qe ti ndjen, por jo ndjenjat.
Kjo eshte dicka e pamundur!
pa shtu asgje me shummmm ??? ndenjat nuk jan me buton I ndez I fik ato nuk kontrollohen
 
  • Super Dashuri
Reactions: Mia
Nese ti del kundra ndjenjave nuk do te thote qe jane te kontrollueshme.
?
 
Ndjenjat nuk mund te kontrollohen, sepse ndjenja eshte dicka qe buron nga brendesia. Mund te kontrollosh sjelljen tende, veprimet qe mund te shkaktohen si pasoje e asaj qe ti ndjen, por jo ndjenjat.
Kjo eshte dicka e pamundur!
Dhe perher na hedhin kanal?
 
  • Super Dashuri
Reactions: Mia

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.