Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A do te martoheshit me nje grua te divorcuar qe ka femije?

Se di per meshkujt por po te jem un ne vendin e mashkullit sdo martohesha me nje me femije se nuk jam e sigurt qe do ti dua ata femije si te mite edhe kjo gje nuk esht e drejt!ndersa une qe jam femer po te isha e divorcuar dhe me femije sdo martohesha me kurre per arsye smund te afroj afer femijeve te mi nje mashkull qe nuk esht babai i tyre...?
 
Jeta ku ste perplas jam dakort,por besoj se ne kte rast krijohet vetvetiu nje distance.
Per punonjeset e seksit skam ndonje paragjykim, pastaj varet nga kerkesat qe ka gjithsecili
Absolutisht kerkesa :)

Keto jane zgjidhje te gjithsecilit,por duke ditur raste e raste
histori e histori
Sipas meje s'para eshte dicka qe s'percillet. :)
Ky fenomen ne Shqiperi me derrmon. :)
Nje e njohur e imja nga nje fshat i Shqiperise ne fejese
djaloshit te saj i ra nje goditje ne zemer ne gjume 24 vjec edhe vdiq.

Duke jetuar ne ate zone ajo
edhe e perjetoi keq
me vitet i vinin oferta nga burra here dy nga mosha qe kish. :(
Fati qelloi me te pasi u njoh me dike te moshes se saj,e sot gezon familjen. :)
 
Se di per meshkujt por po te jem un ne vendin e mashkullit sdo martohesha me nje me femije se nuk jam e sigurt qe do ti dua ata femije si te mite edhe kjo gje nuk esht e drejt!ndersa une qe jam femer po te isha e divorcuar dhe me femije sdo martohesha me kurre per arsye smund te afroj afer femijeve te mi nje mashkull qe nuk esht babai i tyre...?
mir ke fol Po jo krejt mir?
 
Ta marim pak serioze temen. Burri pa grua nuk ja del. Por Gruaja pa burre PO. Dhe kjo eshte e vertetuar. ? Nuk e di pse do doja shume ta rrisja nje femije e vetme. E kam qe e vogel kete mendje. Nese mua do me ndodhte nje fatkeqesi, nuk do e gjeja kurr nje person tjeter.
 
Ta marim pak serioze temen. Burri pa grua nuk ja del. Por Gruaja pa burre PO. Dhe kjo eshte e vertetuar. ? Nuk e di pse do doja shume ta rrisja nje femije e vetme. E kam qe e vogel kete mendje. Nese mua do me ndodhte nje fatkeqesi, nuk do e gjeja kurr nje person tjeter.
ishalla se provo? ika ?
 
sdo afroja .sot Po biresojn femij te zi e te bardh dhe Po i duan si femijet e tyre dhe nese dashuria ne qift ne mes gjithcka shkon mir?
Shiko un i dua shume femijet por nuk jam e sigurt ne veten time nqs do jem nje mama e denje per femije te huaj! Edhe nqs un nuk do jem e denje per ta kjo eshte dicka e padrejt per ata te cilet jan te pafajshem...une per vete sdo e beja sdo martohesha me ne asnje menyr??
 
Un personalish kam njerk ne shtepi sesht ber kurr mami per mua por sdo te thot qe sme do dhe se dua ka dallim por nrase nje femer ka qen e martuar ka nje femij dhe per X arsyje eshte nda pse te rri ajo pa martuar apo pse tek ne Eshre kjo tradit e dobet qe mashkulli apo familja se akcepton nje femer e till oh got turp per ne si shoqerij.
 
n
Shiko un i dua shume femijet por nuk jam e sigurt ne veten time nqs do jem nje mama e denje per femije te huaj! Edhe nqs un nuk do jem e denje per ta kjo eshte dicka e padrejt per ata te cilet jan te pafajshem...une per vete sdo e beja sdo martohesha me ne
 
Po mendoj ta shpreh dhe un mendimin tim, edhe pse kjo teme eshte e specifikuar per djemte!
Por po lexoja me vemendje kush eshte shprehur deri tani dhe pergjigjeja qe dominon eshte jo qe nuk do ta benin nje te tille.
Sepse per ne shqiptaret eshte akoma tabù te rrisesh femijen e dikuj tjetri, apo te kesh te besh me nje femer te divorcuar!
Por mendoj nese do ta doje maman/ babane e femijese do ta doje dhe femijen e sdo te ishte aspak probelm.
Por ne akoma kemi ngelur tek faza eshte turp nga fisi shoqeria etj.
Nese ne te ardhmen do me ndodhte te dashuroja nje baba te divorcuar do ishe e hapur te doja dhe femijen e tij.

E lidhje me kete teme doja te dija pak mendimin tend @Sn1ckers ?
 
@Free`dahhh e lexove ca tha @Claa? Kshuqë mendohu mirë para se me bo një hap para dhe me bo fëmi së ke me ngel ndër ? apo ti se ke problem me mar një burr me kalamaj ?
 
E lidhje me kete teme doja te dija pak mendimin tend @Sn1ckers ?
Me 99% te sigurise do thoja JO, por qe situatat jane te ndryshme, ndonjehere bejme dhe gjera qe sdo i benim.
Un sdo e kisha problem femijen si femije pasi mund ti shoh si "viktima" te nje divorci dhe si personat qe kane me teper mbeshtetje dhe mbrojtje, por do e kisha problem si ure lidhese me personin tjeter, nese nje cift shkon ne divorc do te thote qe kane nje problem shume madhor mes tyre dhe skam ndermend te hyj mes ketij problemi.
Do ndryshonte nese pas divorcit mund te vrasim ex burrin :p

Mbase do ndryshonte situata nese do isha ne te njejten situate ne moshe tjeter ku un te isha ne te njejtin pozicion dhe problemet/xhelozia nga EX do ishin ftohur, ndonjehere njerzit zgjedhin mos te plaken vetem :).
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.