Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Chat Shqip

Chati më i madh Shqipëtar Takohu.com

Futu në Chat !

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Zhgenjimet qe keni mar

  • Thread starter Thread starter CARLI
  • Data e fillimit Data e fillimit

CARLI

The_king ??
ANETAR ✓
Regjistruar më
Mars 18, 2020
Mesazhe
1,482
Pëlqime
1,224
Kam mar shum zhgenjime perpos kaluse sic jemi e ne ket planet kalimtar
Jam zhgenjy nga miqt e vertet jam zhgenjy edhe nga njerzit me te aferm
Jeta ka zhgenjime lendime por jeta vazhdon
Premtime jan dhen premtimet jan thyer cdo gje qe duam nuk mund te na mundesohet perpos faktit qe jemi dhe njerz kokfort nuk ulemi nuk tolerojm nuk degjojm nuk marim kshilla por ne dhe akuzojm per pos faktit reciprok
Vertet e kemi nis jeten hapat vetem ppr gjat rruges jemi ndesh me shum sfida jemi rrezuar e jemi ringritur por kur te zhgenjeka miqesia qenka vertet vrasje ku per te ke ber cdo sacrific cdo dhimbje ke mar per te por te tler ne balt nje mik qenka plumb ne zemer ???
 
Pothuajse te ngjashme por qe eci me mendje te hapur ne pergjithesi kur vjen puna qe gjerat nuk me perkasin vetem mua dhe nuk jane vetem ne doren time ... dhe besoj qe kjo eshte Edhe arma e forte ne k’te rast per te mos demtuar dhe lenduar rende edhe veten tende ..... mund te zhgenjehemi nga njerez qe I konsiderojme rreth te ngushte por qe edhe i pret dhe i parapret ne nje fare menyre .
 
Kam mar shum zhgenjime perpos kaluse sic jemi e ne ket planet kalimtar
Jam zhgenjy nga miqt e vertet jam zhgenjy edhe nga njerzit me te aferm
Jeta ka zhgenjime lendime por jeta vazhdon
Premtime jan dhen premtimet jan thyer cdo gje qe duam nuk mund te na mundesohet perpos faktit qe jemi dhe njerz kokfort nuk ulemi nuk tolerojm nuk degjojm nuk marim kshilla por ne dhe akuzojm per pos faktit reciprok
Vertet e kemi nis jeten hapat vetem ppr gjat rruges jemi ndesh me shum sfida jemi rrezuar e jemi ringritur por kur te zhgenjeka miqesia qenka vertet vrasje ku per te ke ber cdo sacrific cdo dhimbje ke mar per te por te tler ne balt nje mik qenka plumb ne zemer ???
I bashkangjitem shkrimit tend:
Nuk kam cfare te shtoje me teper.
Por e rendesishme eshte we te vazhdojme perpara?
 
Shyqyr qe jane zhgenjimet se jane shkolle me vete.
 
Zhgenjimet jan shenjat mbi dhe nen lekure.
Ne burrave na bejn me te fort dhe gocat me te kujdesshme.
Kshu qe, "zhgenjimet" jan mjeti i duhur per t'u rritur, pjekur e per te en te afte te perballojm jeten.
Stuhit e saj te perfshijne pa dashje qoft dhe 80 vjec.
Lum kush i ben te padukshme, sepse duke fshehur ato, ben tjetrin/en te ndihet e sigurt, fort dhe eshte hapi i pare drejt hapsirave te panjohura, por e sigurt me te plota, reale dhe dinjitoze.
Pra, fabula e "zhgenjimit" bie posht.
Baj baj e trroj partia ✊
 
Zhgenjimi eshte gjithmon thika qe vjen nga nje deshtak i cili se ka forcen e njeriut real,te gjithe zhgenjejm dhe zhgenjehemi,,ne fakt qenia njerzore eshte lindur e dobet per te perballuar pasojat e veprimeve te veta dhe gjithmon gjen rrugen e leht per te dal nga situatat te cilat i krijojm vet,,ne duam pa na zhgenjejn @CARLI cdo gje qe ste vdes,te ben me te fort..
 
Cdo njeri eshte zhgenjy nga dicka
 
Zhgënjimet e mia janë të shumta, por për fat të mirë nuk zgjasin më shumë se 3 sekonda. Pritshmëritë që i kemi nuk i ndryshojmë dot, po as ato që ndodhin. Kështu që, mëso dhe ec përpara!
 
Pothuajse te ngjashme por qe eci me mendje te hapur ne pergjithesi kur vjen puna qe gjerat nuk me perkasin vetem mua dhe nuk jane vetem ne doren time ... dhe besoj qe kjo eshte Edhe arma e forte ne k’te rast per te mos demtuar dhe lenduar rende edhe veten tende ..... mund te zhgenjehemi nga njerez qe I konsiderojme rreth te ngushte por qe edhe i pret dhe i parapret ne nje fare menyre .
Ku tgjen gjo ty, gjith kjo femer ?
 
Per fat tmire deri sot skam pas zhgenjime qe ja vlen me i vu kte emer.
Zhgenjime kafesh ka cdo dite, me shum se kaq akoma ncuk.
 
Zhgenjimi te gjithe kemi marre ...por jane nje mesim dhe ecim perpara
 
Per fat tmire deri sot skam pas zhgenjime qe ja vlen me i vu kte emer.
Zhgenjime kafesh ka cdo dite, me shum se kaq akoma ncuk.
Tkan nxi llampat mer pis pranaj ske pas zhgenjime?
 
E lodhshme vetem nga personi qe do aty kputesh ?

Ne fakt personalisht jam goxha modeste ? ne pergjithesi dhe shume e hapur /lire kur vjen puna ne k’to raste ne lidhje me dashurine sepse shumicen e rasteve me sa kemi pare arrin qe vertete del edhe nga vetvetja ne emer dhe per te hir te saj ... so ne k’te pike une jam po po dhe jo jo dhe jam me idene qe secila pale strictly te respektoje edhe rregullat ne lidhje... perndryshe nuk lodhem fare dhe ne rastin kur te dyja palet punojne bashke dhe i respektojne k’to limite je edhe e qarte dhe me e lire /hapur ne k’te marredhenie dhe nese dicka ndryshon atehere edhe pritej dhe po te njentin mentalitet pak a shume kam edhe ne lidhje me shoqerine .... por qe kur vjen puna tek familja dhe ne familje k’to raste jane dhe ngelen edhe edhe me te veshtirat per mua .... dhe vertete qe k’tu realisht na godet edhe zhgenjimi dhe jane gjera dhe raste qe ne nje fare forme te ndjekin edhe tere kohes nga pas .

Dhe personalisht k’saj i ruhem edhe me shume dhe bej edhe kujdesin me te madh ( sepse nga k’to edhe nuk e presim kaq hapur ) sic ne rastet e tjera pshm.
 

Welcome to the forum 👋, Visitor

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

  • Wide/Narrow view

    You can control a structure that you can use to use your theme wide or narrow.

    Grid view forum list

    You can control the layout of the forum list in a grid or ordinary listing style structure.

    Picture grid mode

    You can control the structure where you can open/close images in the grid forum list.

    Close sidebar

    You can get rid of the crowded view in the forum by closing the sidebar.

    Fixed sidebar

    You can make it more useful and easier to access by pinning the sidebar.

    Close radius

    You can use the radius at the corners of the blocks according to your taste by closing/opening it.

  • Choose the color combination that reflects your taste
    Background images
    Color gradient backgrounds
Back