Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Sa i gjatë është harrimi.....

Dëbora

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Tet 26, 2020
Mesazhe
7,273
“Sa e shkurtër dashuria, sa i gjatë harrimi” - Pablo Neruda

A harrohet dashuria? Nëse po, sa është i gjatë harrimi?

Në rastet kur e merr me vete deri në frymën e fundit, harrimi është i pamundshëm. Është kjo përgjegja? I pamundshëm? Edhe atëherë kur takon dashuri më të madhe se ajo që nuk e harron dot!


Për vete, as nuk kam provuar ta harroj. E kam fshehur në vend të sigurtë, për t’a kujtuar me buzëqeshje në fytyrë.

Pra, tema e diskutimit dhe analizës:
Sa është i gjatë harrimi për ju?

p.s. nëse ka temë të njëjtë, fshijeni ose bashkangjiteni.
 
Nuk harroj, nuk harroj, nuk harroj!
 
Kush tpyti ty?
31ee81e11c81f5178b54a8cf25362960.jpg
 
Mendoj mund te harrosh nje ves por jo nje kujtim sidoqofte ai !
 
Varet nga lidhja qe ka qene por dashuria e forte dashuria me ndjenja marrendese dhe e bukur jo ajo nuk harrohet asnjehere
 
Gjerat e rendesishme ca jan per ti nuk harrohen kurr,,as te mirat as te keqijat.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.